• Doradztwo zawodowe

• WSKAZÓWKI EGZAMINACYJNE DLA ÓSMOKLASISTY

• WSKAZÓWKI EGZAMINACYJNE DLA

ÓSMOKLASISTY

POLECANE STRONY INTERNETOWE, KTÓRE MOGĄ BYĆ POMOCNE W CZASIE PRZYGOTOWAŃ DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY TO:

Okręgowe Komisje Egzaminacyjne w całym kraju przygotowują przykładowe arkusze do rozwiązania dla uczniów klas ósmych. Zapoznając się z nimi, nastolatek może zaznajomić

się z samą formułą egzaminacyjną.

Na stronie  (oke.waw.pl) znajdują się materiały ćwiczeniowe ze wszystkich trzech przedmiotów egzaminacyjnych razem z rozwiązaniami. To również pliki dźwiękowe pozwalające przećwiczyć część audio, która zawsze odbywa się podczas egzaminów językowych.

Ekipa strony internetowej pistacja.tv co roku organizuje otwarte powtórki dla ósmoklasistów.

Na stronie internetowej  Nowej Ery, w zakładce "przygotowania do egzaminów", znajdziecie opcję "egzamin ósmoklasisty". To nie tylko cenne porady zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, ale także cenne wskazówki dotyczące opanowania stresu i planu nauki. W zakładce "Webinaria" dostępne są dziesiątki transmisji szkoleń i powtórek prowadzonych przez ekspertów z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

Dla ucznia info

na tej stronie można rozwiązać pełne arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat  i  od razu poznać prawidłową odpowiedź. Nie trzeba tu rozwiązywać całego testu, aby poznać swój wynik.

Po zaznaczeniu odpowiedzi przy zadaniu, można kliknąć przycisk "prawidłowa odpowiedź", który szybko poda właściwy wariant.

Rozwiązywanie zadań z lat poprzednich to niezawodna metoda powtórkowa. Na egzaminach polecenia są skonstruowane w bardzo usystematyzowany sposób.

Jeżeli uczeń pozna pewien powtarzalny system egzaminacyjny, napisanie własnego testu ósmoklasisty nie będzie stanowiło żadnego problemu.

WSKAZOWKI_EGZAMINACYJNE_DLA.docx