• Sprawozdanie z wycieczki na zakończenie kl. 8 – Kłodzko 2022

• Sprawozdanie z wycieczki na zakończenie kl. 8 – Kłodzko 2022.

W dniach 13-18 czerwca uczniowie klasy 8 poznawali tajemnice Dolnego Śląska. Bazą noclegową było miasto Kłodzko. W trakcie wycieczki uczestnicy wędrowali wraz z przewodnikiem po Górach Stołowych poznając Błędne Skały i Szczeliniec Wielki. Badali Twierdzę Kłodzką wraz z jej systemem korytarzy kontr minerskich, poznawali podziemne Kłodzko oraz rozegrali grę miejską po starówce miasta. Spędzili cały dzień na poszukiwaniu złota w Złotym Stoku oraz przełamywali własne słabości na najdłuższej w Polsce kolejce tyrolskiej. Próbowali też odkryć, co Niemcy ukryli w Olbrzymie pod Górami Sowimi. Wycieczka przebiegała w niezwykle miłej i radosnej atmosferze, opiekunowie pan Grzegorz Janeck i Tadeusz Lech nawet chodzili wyspani, w przeciwieństwie do uczniów ;). Wycieczka na długo zapadnie w naszej pamięci.

T.L.