• GMINNE ZAWODY w dwa ognie usportowione

GMINNE ZAWODY W dwa ognie usportowione

13 stycznia 2023 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Strzepczu odbyły się gminne zawody w „Dwa Ognie Usportowione”, w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2012) z podziałem na zespoły dziewcząt i chłopców. Drużyny były siedmioosobowe. W naszej żeńskiej drużynie, wskutek choroby, skład był niepełny. Turniej odbywał się systemem „każdy z każdym”, czyli wszystkie zgłoszone zespoły miały możliwość rozegrania ze sobą meczu. Opiekę nad uczniami sprawowała p. M. Rzepka.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli III miejsce w kategorii dziewcząt

oraz III miejsce w kategorii chłopców!

Składy drużyn

******   Wszystkim serdecznie gratulujemy  ******

M. Rz.

• MISYJNE KOLĘDOWANIE

W sylwestra uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego zakończyli kolędowanie i zbieranie datków na cele misyjne.

W tym roku kolędowały grupy pastuszków: klasa 4 w Lewinie, klasa 5 w Lewinku, klasa 6 w Smażynie i grupa Gwiżdży, uczniowie z klas 8, 7 i 6 w Pobłociu. Wszędzie mieszkańcy przyjmowali nas z radością i wdzięcznością za kultywowanie tradycji.

Podczas kolędowania uczniowie zbierali datki na cele misyjne; zebrano 3163,4 złotych i 1 funta. Uczniowie zdecydowali o przesłaniu zebranych pieniędzy na następujące cele:

Budowa studni w Czadzie     - 1585 zł.

Góra Ryżu                              - 453 zł.

Sierociniec w Indiach            - 340 zł.

Dzieci w obozie uchodźców w Gomie          - 227 zł.

Dom dla Dziewcząt w Boliwii                      - 566 zł.

DZIĘKUJĘ: RODZICOM ZA UMOŻLIWIENIE DZIECIOM WZIĘCIA UDZIAŁU W NASZEJ AKCJI, UCZNIOM ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE ORAZ WSZYSTKIM ZA ŻYCZLIWE PRZYJMOWANIE NAS W SWOICH DOMACH I WSPARCIE FINANSOWE NA CELE MISYJNE.

Jerzy Skielnik

• Nasze akcje charytatywne

17.11. 2022, w dniu zebrania dla rodziców, zorganizowaliśmy w naszej szkole kiermasz, podczas którego można było zakupić ciasta oraz ozdoby świąteczne wykonane przez wolontariuszy oraz uczniów naszej szkoły. Uczniowie z wielkim zapałem własnoręcznie wykonywali aniołki i inne ozdoby choinkowe. Naszej akcji przyświecał szlachetny cel, a mianowicie pomoc p. Waldowskim, którzy w pożarze stracili dorobek życia. W organizację kiermaszu włączyła się Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy za współpracę. Słowa podziękowania kieruję też do wszystkich zaangażowanych w to szczytne przedsięwzięcie: rodzicom, nauczycielom, a szczególnie uczniom za poświęcony czas i ofiarne serce.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły wykonywali własnoręcznie kartki świąteczne. Była to okazja, aby wykazać się kreatywnością wykonując prace, które zostały przekazane podopiecznym hospicjum w Kartuzach. Z pewnością ten drobny gest sprawił, że na twarzach chorych pojawił się uśmiech, a może i wzruszenie… Również za tę aktywność naszym uczniom z serca, bardzo dziękuję.

Opiekun SKW – J.B.

• Wyjazd do teatru

W poniedziałek 19.12.2022r, uczniowie klas VI, VII i VIII wraz z opiekunami: p. I. Klein, p. L. Klawikowską oraz J. Błaszkowską udali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem naszej wyprawy było odwiedzenie jarmarku bożonarodzeniowego oraz podziwianie świątecznego wystroju Gdańska. Następnie, nieco zmarznięci, udaliśmy się do teatru NOT na musical ,, Okruchy życia – Anioły są wśród nas”. W tym spektaklu występowali rówieśnicy naszych uczniów, co sprawiło, że uczniowie z zainteresowaniem obserwowali  grę aktorską. W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami po wspólnie spędzonym dniu.

• Przedświąteczna wigilia szkolna

W środę 21.12.2022r. w uroczystej, przedświątecznej atmosferze w naszej szkole miały miejsce wigilie klasowe. Poprzedziły je jasełka misyjne w wykonaniu uczniów naszej szkoły -,,naszych aktorów”😊. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu, gdyż chcieliśmy, aby przedstawienie historii narodzin Bożego Syna udało się doskonale. W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy chętnie wzięli udział w jasełkach oraz nauczycielom, którzy pomagali w przygotowaniu scenografii. Po jasełkach, które zwieńczył utwór pt: ,, Mario, czy już wiesz…” w pięknym wykonaniu Kasi Kożyczkowskiej, z opłatkami w dłoniach, udaliśmy się do klas na wigilie, gdzie były  życzenia, śpiew kolęd i wzajemne obdarowanie się upominkami. Następnie p. J. Skielnik z uczniami przedstawił ,, Gwiżdże”, które zrobiły ogromne wrażenie, szczególnie na najmłodszych uczniach naszej szkoły. W dalszej części odbyło się szkolne kolędowanie i projekcja filmu ,, Kevin sam w domu”. W radosnych nastrojach wróciliśmy do domów, aby tam przygotować się na piękne rodzinne święta Bożego Narodzenia.