• Aktualności

            • Jubileusz 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy

            • Jubileusz 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy.

               

              30 maja 2023 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu wraz z panią dyrektor Marzeną Majcher, wziął udział w Jubileuszu 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy. Po uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował ks. proboszcz kanonik Andrzej Kmiecik, pochód na czele z gminną orkiestrą przeszedł na pobliski cmentarz, aby tam złożyć wiązanki na grobie śp. Aleksandra Labudy - patrona szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły, gdzie została odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca 25 rocznicę nadania imienia szkole. Na zakończenie poczty sztandarowe, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice wzięli udział w uroczystej akademii.

               

              Skład pocztu sztandarowego: Karolina Derkowska, Oliwia Stenka i Jakub Laskowski. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Grażyna Lange

               

              Bardzo dziękujemy uczniom za wzorową postawę podczas w/w uroczystości.

               

              G. L

               

               

               

            • Lekcja otwarta z udziałem rodziców w klasie pierwszej

            • Lekcja otwarta z udziałem Rodziców w klasie pierwszej

               

              Dnia 26 maja 2023 r. z inicjatywy wychowawczyni Grażyny Lange i uczniów klasy pierwszej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte z udziałem Rodziców.

               

              Dla uczniów klasy pierwszej był to niecodzienny dzień, gdyż do naszej klasy zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Przed wizytą, z rana, pierwszoklasiści z wychowawczynią upiekli babeczki z dżemem wiśniowym. Dlaczego dodaliśmy do babeczek dżem? To nie był przypadek, ponieważ to właśnie spółgłoska „Dż, dż” była bohaterką i tematem głównym zajęć. Celem lekcji było przybliżenie Rodzicom metod i form pracy z uczniami, obserwacja dziecka na tle grupy, a także śledzenie postępów dydaktyczno – wychowawczych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pod czujnym okiem wychowawcy wykonywali powierzone im zadania. W czasie zajęć panowała serdeczna i życzliwa atmosfera.

               

              26 maj to Dzień Matki, dlatego na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt.  „Jesteś Mamo skarbem mym”, złożyły swoim Mamom życzenia i wręczyły samodzielnie przygotowane laurki i drobne upominki. Dzieci w swoje przedstawienie włożyły dużo serca, wywołując łzy wzruszenia u zaproszonych gości. Było nam bardzo miło, że do naszej klasy zawitała również Pani Dyrektor Marzena Majcher. Wszyscy wspólnie zjedliśmy pyszne babeczki z dżemem i cieszyliśmy się z naszego spotkania.

               

              Bardzo dziękuję obecnym na zajęciach Mamom, dzieci z pewnością dobrze zapamiętają głoskę dż”, gdyż poznawały ją na lekcji w obecności wspaniałych gości i to na dodatek w Dniu Matki.

              G.L.

               

               

            • Wizyta w Izbie Edukacji Leśnej przy Szkółce Leśnej w Okalicach Nadleśnictwa Cewice. 

            • W maju odbyły się dwie wycieczki do Izby Edukacji Leśnej przy szkółce Leśnej Okalice. Jako pierwsi Izbę Edukacji Leśnej, w poniedziałek 8 maja, odwiedzili uczniowie klasy II, III oraz IV wraz z opiekunami. Pierwszym punktem wizyty w szkółce był udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa w Cewicach- p. Karolinę Wojtowicz. Pani Karolina przygotowała zajęcia pt.  „Woda - jej rola i znaczenie” oraz przeprowadziła z dziećmi doświadczenia dotyczące wody. Dzieciom najbardziej podobało się doświadczenie pt. “Wędrująca woda” wyjaśniające przenikanie wody przez kapilary w roślinach. Uczniowie byli ogromnie zafascynowani i zainteresowani tym, co obserwowali. Kolejnym etapem odwiedzin był spacer po szkółce leśnej, podczas którego dzieci zobaczyły plantację sadzonek drzew. Dowiedziały się na czym polega praca w szkółce, poznały różne gatunki drzew uprawianych na plantacji oraz poznały ciekawostki związane z drzewami. Ostatnim etapem było ognisko oraz pieczenie pysznych kiełbasek.  Na koniec uczniowie oraz opiekunowie otrzymali od p. Karoliny pamiątkowe drewniane medale i oczywiście nie zapomniano o wspólnym pamiątkowym zdjęciu.  

              Natomiast 22 maja nasi najmłodsi uczniowie klasy 0 i I oraz przedszkolaki wybrali się wraz z wychowawcami śladami starszych kolegów do Izby Edukacji Leśnej przy Szkółce Leśnej Okalice. Zajęcia przygotowane przez p. Karolinę w sali edukacyjnej wprowadziły dzieci w fascynujący świat przyrody. Pan Mariusz, Leśniczy - Szkółkarz, pracownik Nadleśnictwa Cewice opiekujący się szkółką, przygotował żywą lekcję przyrody. Zabrał dzieci na plantację sadzonek drzew iglastych i liściastych. Uczniowie mogli, tam zobaczyć pracę osób zatrudnionych do uprawy i pielęgnacji roślin, mogli także dotknąć sadzonek. Na terenie w/w placówki było przygotowane miejsce do zabaw sprawnościowych o tematyce przyrodniczej. Podczas wycieczki dzieci piekły kiełbaski, częstowały się arbuzem i łakociami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz upominku od nadleśniczego w postaci opaski odblaskowej. Na zakończenie P. Mariusz zaprowadził nas nad jezioro, które znajduje się tuż przy szkółce i pokazał uczniom miejsce, w którym jest pompowana woda służąca do podlewania sadzonek. Pogoda była sprzyjająca, a dzieci zadowolone z uczestnictwa w żywej lekcji przyrody. 

               

              I.K 

            • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              04 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w  Lini odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział drużyny: z Lini, Niepoczołowic, Pobłocia, Kętrzyna i ze Strzepcza.
              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych:

              W pierwszej grupie wiekowej (rocznik 2011 i młodsi)wystąpili: Marta Leyk, Zofia Laskowska, Ksawery Laskowski, Karol Laskowski i zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Marta Leyk indywidualnie zajęła III miejsce.

              W drugiej grupie wiekowej (rocznik 2010 i starsi)wystąpili: Katarzyna Kożyczkowska, Daria Marcińska, Kacper Derkowski i zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, zaś Daria Marcińska zajęła indywidualnie I miejsce.

              Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

              J.S.

            • Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            • Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              W marcu zostały przeprowadzone szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              Turniej był rozgrywany w 2 grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych rocznik 2011 i młodsi, grupa II – pozostali uczniowie.

              Uczestnicy turnieju musieli wykonać następujące zadania:

              -rozwiązać test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test

               kolejności przejazdu na skrzyżowaniach,

              -przepisowo pokonać trasę przejazdu na torze przeszkód,

              -wykazać się umiejętnością poruszania się na rowerze w miasteczku ruchu drogowego,

              -udzielić pomocy w odegranych przez pozorantów scenkach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
              W wyniku szkolnych rywalizacji uczniowie zajęli indywidualnie miejsca:

              I grupa wiekowa:

              1. miejsce - Ksawery Laskowski
              2. miejsce- Marta Leyk, Karol Laskowski
              3. miejsce- Zofia Laskowska

              II grupa wiekowa:

              1. miejsce- Katarzyna Kożyczkowska, Daria Marcińska i Kacper Derkowski,
              2. miejsce- Magda Derkowska, Sebastian Klinkosz
              3. miejsce- Karolina Derkowska
            • Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

            • Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

               

              13 maja br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się 52 edycja Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” 2023r. – eliminacje powiatowe. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dr Eugeniusz Pryczkowski – przewodniczący, Jadwiga Hewelt oraz Robert Groth.

              Uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Oliwia Stenka w kategorii klas IV-VI, a Katarzyna Kożyczkowska w kategorii klas VII-VII. Serdecznie gratulujemy !

              J.S.

            • SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY  O  NAJBLIŻSZYM  ŚRODOWISKU  SPOŁECZNO - PRZYRODNICZYM

            • Dnia 27 kwietnia 2023r. przedstawiciele uczniów klas I-III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Najbliższym Środowisku Społeczno – Przyrodniczym.

              Celem konkursu jest popularyzacja i rozszerzanie wiedzy o najbliższym środowisku, jego ochronie, kształtowanie i podnoszenie świadomości oraz wrażliwości społeczno - przyrodniczej.

              Zadaniem dzieci było pisemne wykazanie się wiedzą o najbliższym środowisku. Uczniowie kończyli rozpoczęte zdania, podkreślali właściwe odpowiedzi, uzupełniali luki w zdaniach oraz samodzielnie udzielali odpowiedzi na pytania.

              Najwięcej punktów zdobyli: w klasie I – Adrian Barzowski, w klasie II – Weronika Bryla, w klasie III – Amelia Koss.

              Miejsca drugie:

              Paulina Derkowska kl. I

              Franciszek Sikora i Martyna Laskowska kl. II 

              Paulina Herbasz. kl. III

              Miejsca trzecie:

              Monika Leyk i Michał Leyk kl. I

              Natalia Leyk i Zuzanna Stenka kl. II

              Natalia Bryla kl. III

              W klasie II do konkursu zgłosiło się aż ośmioro uczniów i w celu wyłonienia uczniów do etapu szkolnego odbyły się eliminacje klasowe, w których wzięli udział: Agata Sikora, Marcel Laskowski, Maksymilian Marciński. Cała ósemka była bardzo dobrze przygotowana, a różnice punktowe minimalne.

              Warto dodać, że wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Dziękuję Wam za udział, a Paniom wychowawczyniom - za przygotowanie uczniów do konkursu.

              Konkurs przygotowała i przeprowadziła Jadwiga Iglińska.

              J. I.

               

               

            • GMINNY KONKURS RECYATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

            • GMINNY KONKURS RECYATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

               

              19 maja br. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas I- VIII oraz dwoje dzieci z oddziału zerowego. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Teresa Ryngwelska- Krause.

               

              Konkurs otworzyła dyrektor GDK p. Krystyna Hajbowicz, która przedstawiła konkursowe jury (p. Zofia Cierocka, p. Jadwiga Sommer i p. Magdalena Downar- Zapolska) i powitała wszystkich uczestników. Następnie głos zabrała wójt naszej gminy p. Bogusława Engelbrecht, która podkreśliła, że jest bardzo dumna, że w gminie Linia mamy tak dużo wspaniałych recytatorów, którzy zakwalifikowali się do konkursu. W oficjalnym otwarciu uczestniczył także wiceprzewodniczący Rady Gminy Linia p. Mirosław Ellwart.  

               

              Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania konkursowe w poszczególnych kategoriach wiekowych, W najmłodszej kategorii dzieci przedszkolnych i klasy 0, z naszej szkoły wystąpiła Laura Laskowska i Dominka Marcińska., Dziewczynki nie uplasowały się na podium, ale ich występ był udany i należą się im duże brawa za debiut sceniczny. W kategorii klas I- III wystąpiła Elena Lejkowska, Martyna Laskowska i Amelia Koss, w kategorii klas IV- VI Zofia Laskowska, Marta Lejk i Magdalena Derkowska zaś Katarzyna Kożyczkowska, Oliwier Derkowski i Karolina Derkowska w kategorii klas VII- VIII. Występy naszych uczniów stały na bardzo wysokim poziomie, konkurencja była ogromna, niemniej piątkowy występ w konkursie możemy zaliczyć do niezwykle udanych, gdyż nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca trzech kategoriach wiekowych:

               

              Amelia Koss z kl. III zajęła I miejsce w kategorii klas I- III, Zofia Laskowska z kl. V w kategorii klas IV- VI, zaś Katarzyna Kożyczowska zwyciężyła w najstarszej kategorii kl. VII- VIII. Do naszej szkoły powędrowały też dwa wyróżnienia, które zdobyły: Marta Leyk z kl. V oraz Magdalena Derkowska z kl. VI.  

               

              Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursie, gdyż godnie reprezentowali naszą szkołę.  

               

              T. R.- K.

               

               

            • Zajęcia z p. Barbarą Męczykowską z IPN w Gdańsku

            • Zajęcia z p. Barbarą Męczykowską z IPN w Gdańsku.

               

              W środę 17 V 2023 gościliśmy w naszej szkole p. Barbarę Męczykowską z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Gdańsku. Dr Barbara Męczykowska przeprowadziła zajęcia w najmłodszych klasach. Uczniowie klasy I i II uczestniczyli w lekcji dotyczącej drugiej wojny światowej oraz niezwykłego niedźwiadka Wojtka, który wraz z żołnierzami generała Władysława Andersa walczył pod Monte Cassino.  

               

              Klasa III wzięła udział w zajęciach pt. „Co by było gdyby zwierzęta mówiły”- podróż z psem Sambo po międzywojennej Polsce. Uczniowie obejrzeli film pokazujący Polskę po I wojnie światowej. Narrator filmu –pies Sambo opowiadał m.in. o budowie portu w Gdyni, historii kinematografii, rozwoju transportu itp. Warto dodać, że pierwowzorem filmowego zwierzęcia był pies znamienitego polskiego aktora -Eugeniusza Bodo.  

               

              Bardzo dziękujemy naszemu gościowi, p. D. Męczykowskiej za to, że do nas przyjechała i przeprowadziła zajęcia wprowadzające uczniów w jakże trudną, a zarazem niezwykle interesującą, historię naszej ojczyzny. P. Barbara Męczykowska obiecała, że odwiedzi nas w przyszłym roku szkolnym, aby kontynuować nasze spotkania z historią.  

               

              T. R. - K.

               

               

            • Loteria

            • Drodzy uczniowie, podczas obchodów Dnia Dziecka (01.06) w naszej szkole odbędzie się Loteria z nagrodami. Prosimy uczniów oraz rodziców, aby zasilili pulę nagród - można przynieść np. artykuły papiernicze, książki, zabawki, słodycze, przybory szkolne i inne. Ważne jest, aby były to rzeczy nowe, nieużywane. Przyniesione rzeczy proszę dostarczyć do p.Justyny Błaszkowskiej do 29.05.2023r. Koszt pojedynczego losu to 5zł lub 10zł. Dochody ze sprzedaży losów zasilą konto Rady Rodziców, które zostaną przekazane na organizowanie innych imprez szkolnych.

              Serdecznie zapraszamy do wsparcia.

            • WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ ,,SOŁTYSÓWKA” W ŁAPALICACH

            • WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ ,,SOŁTYSÓWKA” W ŁAPALICACH

              09.05.2023r. uczniowie z klas I – III uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wybrali się do Zagrody Edukacyjnej ,,Sołtysówka” w Łapalicach. Na miejscu czekała na nas gospodyni - pani Marzena Dejk, która bardzo serdecznie nas powitała i zaprosiła do swojego gospodarstwa. Pierwszym punktem pobytu w „Sołtysówce” były warsztaty, podczas których dzieci zrobiły pyszny dżem truskawkowy. Następnie wybraliśmy się z gospodarzem, panem Adamem, do chlewni. Tam zachwycił nas malutki prosiaczek, który miał zaledwie 3 dni i był prześliczny. Potem poszliśmy na łąkę, gdzie zebraliśmy trawę, koniczynę i mlecze, którymi karmiliśmy króliki. Jednakże największym przeżyciem dla dzieci było spotkanie z alpakami. Dzieci mogły je karmić i głaskać, co sprawiło wszystkim wielka frajdę. Po nakarmieniu zwierząt udaliśmy się na przejażdżkę wozem drabiniastym nad pobliskie jezioro. Podczas jazdy uczniowie śpiewali znane kaszubskie piosenki m. in. ”Kaszëbë wòłają nas”. Nad jeziorem, przy ognisku, wspólnie piekliśmy smaczne kiełbaski oraz chlebek. Dzieci mogły także pobawić się na placu zabaw: były skoki na trampolinie, zabawy na karuzeli i szereg innych atrakcji. Na zakończenie uczestnicy wycieczki otrzymali słoiczki z własnoręcznie przygotowanym dżemem, który zabrali do swoich domów. Miłą dla nas niespodzianką było wręczenie nam przez gospodarzy „Orderu Młodego Farmera”. Wszyscy jesteśmy oczarowani uśmiechem i dobrą energią, którą emanowali gospodarze tego wspaniałego miejsca. Dziękujemy pani Marzenie i panu Adamowi Dejk za wspólnie spędzony dzień w Zagrodzie Edukacyjnej „Sołtysówka”.

              Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Żaneta Lange, p. Anita Trepczyk i p. Grażyna Lange.

              G.L.

            • Dzień autyzmu

            • „Dzień autyzmu dzisiaj mamy

              I świadomość poszerzamy.

              Autyzm zaraźliwy nie jest,

              Ale słyszy każdy szelest.

              Bo ważne są wszystkie zmysły

              Tak działają te umysły.

              Autyzm świat inaczej widzi,

              Ale tego się nie wstydzi.

              Bo być innym to nie wada

              Otwórz serce moja rada.

              Bo autyzm chce być lubiany

              Ale najpierw zrozumiany.”

              Joanna Biskupska

              24 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wzięli udział w lekcji z pedagogiem specjalnym.  

              Podczas pierwszego spotkania dla klas 0-3 „zerówka” pięknie wyrecytowała wiersz J. Biskupskiej. Na zajęciach uczestnicy obejrzeli film, z którego dowiedzieli się jak osoby z autyzmem odbierają świat oraz w jaki sposób radzą sobie z trudnościami. Uczniowie mieli okazję poznać jak zmysły wprowadzają w błąd osoby z autyzmem. Doświadczyli tego realizując zadania tj. nawlekanie koralików w grubych rękawicach, wykonanie polecenia nauczyciela podczas nagrania zakłócającego, zabawy w kalambury z przysłowiami. Ostatnim zadaniem, podsumowującym zajęcia, było wypisanie na karteczce odpowiedzi na pytanie: jak powinniśmy zachowywać się w stosunku do osób z autyzmem? Z karteczek powstało drzewo sympatii umieszczone na gazetce na holu szkolnym.

              Osoby z autyzmem mimo, iż z trudem nawiązują kontakty, pragną mieć przyjaciół i chcą być akceptowane. Nie oceniajmy, ale poznajmy i postarajmy się zrozumieć. Wszyscy jesteśmy równi… i równie ważni.  

              A.T.

            • Przedstawienie "Jak kropla wody w oceanie"

            • Przedstawienie „Jak kropla wody w oceanie”

               

              27 IV 2023 delegacja drugoklasistów z naszej szkoły wraz z Rodzicami i wychowawczynią p. Teresą Ryngwelską- Krause uczestniczyła w przedstawieniu przygotowanym przez uczniów kl. 3e ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Przedstawienie „Jak kropla wody w oceanie” poświęcone było bł. Alicji Kotowskiej, przełożonej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie i Prywatnego Żeńskiego Gimnazjum i dwuletniego LO, która poniosła męczeńską śmierć w lasach piaśnickich. Widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy Marii Jadwigi Kotowskiej, późniejszej siostry Alicji, która od najmłodszych lat wyróżniała się pracowitością, chęcią zdobywania wiedzy, ale także lubiła się bawić i spędzać czas z rówieśnikami i rodzeństwem. S. Alicja bardzo odpowiedzialnie wywiązywała się z powierzonych ról jako przełożona w klasztorze i dyrektorka szkoły. Została rozstrzelana w Piaśnicy11 listopada 1939. Mali aktorzy wspaniale i z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role i zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Słowa uznania należą się nie tylko aktorom za występ, ale także pomysłodawczyni przedsięwzięcia p. Gabrieli Kitowskiej za przygotowanie uczniów, przemyślane dekoracje, dobór strojów i rekwizytów. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, na dalszą owocną współpracę.

               

              T.R-K.  

               

               

            • Doradztwo zawodowe w zerówce

            • Doradztwo zawodowe w zerówce  

               

              W czwartek 27 kwietnia zerówkę odwiedziła fryzjerka, pani Monika-mama Alana, która czesała wszystkie dzieci, tworząc fantazyjne fryzury. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy fryzjerki, zadawały pytania na temat wykonywanego zawodu oraz asystowały podczas pracy. Pokazowa sesja zawodu fryzjera zbiegła się ze szkolnym dniem szalonych fryzur, a także zainspirowała dziewczynki do czesania włosów lalkom.  

               

              L.K.

               

               

               

            • Gminne Eliminacje Konkursu „Rodnô Mòwa”.

            • Gminne Eliminacje Konkursu „Rodnô Mòwa”.

              28.04.2023 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”. Konkurs otworzyła p. Krystyna Hajbowicz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, która powitała przybyłych: p. wójt Bogusławę Engelbrecht, zastępcę przewodniczącego Rady Gminy Linia p. Mirosława Elwarta, a przede wszystkim uczniów, którzy zakwalifikowali się do gminnego etapu konkursu. Występy uczestników oceniała komisja w składzie: p. Jaromira Labuda, p. Jolanta Zonewska i p. Magdalena Diwnar – Zapolska

               

              Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 6 uczniów. Zwycięzcami tegorocznych gminnych eliminacji zostali:  

               

              Kategoria klas I – III

               

              wyróżnienie – Amelia Koss kl. III

               

              Kategoria klas IV – VI

               

              1. miejsce – Oliwia Stenka kl. VI

              wyróżnienie – Antonina Lipska kl. IV

               

              Kategoria klas VII – VIII

              1. miejsce - Katarzyna Kożyczkowska kl. VIII

              wyróżnienie – Zuzanna Rzemieniak kl. VII

               

              Oliwia Stenka i Katarzyna Kożyczkowska będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie „Rodnô Mòwe”, który odbędzie się 12. 05. 2023r. w Wejherowie.

               

              Życzymy powodzenia!

               

              G. L.