Stop przemocy on-line
Góra Grosza startuje!
Od kilku lat, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, nasza szkoła bierze udział w ogólnokrajowej akcji „Góra Grosza”. W tym roku odbywa się już XXI edycja tejże akcji i po raz kolejny, nasza szkoła bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu.
Akcja organizowana jest w całej Polsce od 26 października 2020r. i będzie trwała do 31 maja 2021r.
Celem akcji jest: „zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać”
Akcja charytatywna w naszej szkole polega na przeprowadzeniu zbiórki monet w każdej klasie.
Włączmy się wspólnie w ogólnokrajową inicjatywę w tym niezwykłym czasie – pamiętając, że każdy nawet najdrobniejszy grosz, ma wartość i moc.
Koordynator akcji- Grażyna Lange
Jak się skupić pracując w domu:)
UWAGA!! Drodzy Rodzice!
W związku z awarią łącza telefonicznego, w sytuacji, gdy kontakt z sekretariatem jest konieczny prosimy o przekazanie informacji poprzez szkolną pocztę: sp.poblocie@wp.pl.
W razie potrzeby oddzwonimy na podany w mailu numer telefoniczny. Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość. Mamy nadzieję, że sytuacja nie potrwa długo.
Z życzeniami zdrowia i pogody ducha. Marzena Majcher
Szanowni Rodzice i drodzy Uczniowie!
Szkoła jest w posiadaniu 20 tabletów z kartą SIM (internetem) i klawiaturą oraz 7 tabletów bez karty SIM. We wszystkich szkolnych tabletach jest już zainstalowana aplikacja MS Teams.
Tablety chcemy wypożyczyć uczniom, by mogli uczyć się na odległość bez przeszkód, szczególnie że, wszystkie lekcje będą odbywać się on-line.
W celu wypożyczenia tabletu prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu rodziców (tel. 58 676 82 77) w pierwszej kolejności z rodzin, w których więcej niż jedno dziecko uczy się zdalnie.
Od osób wypożyczających wymaga się by dbały o tablety tak jak o własny sprzęt elektroniczny, używały go tylko do celów edukacyjnych oraz o zwrot po zakończeniu zdalnego nauczania.
Czekamy na Państwa w sekretariacie (po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 (można sprzęt odebrać w innych godzinach, po wcześniejszym umówieniu).
Z życzeniami zdrowia, cierpliwości i pogody ducha
Marzena Majcher
WAŻNE-ZDALNE NAUCZANIE!
Szanowni rodzice i drodzy uczniowie,
Dyrektor Szkoły im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu informuje, że od dnia 26 października 2020 r. szkoła przechodzi na tryb nauki hybrydowej.
Tryb hybrydowy oznacza, że oddziały przedszkolne oraz klasy od 1 do 3 uczą się nadal stacjonarnie zgodnie ze swoim planem lekcji. Pozostałe klasy 4 -8 uczą się zdalnie poprzez aplikację TEAMS w szkolnej platformie Office365.
Życzymy wszystkim Państwu i naszym uczniom dużo zdrowia. Prosimy o wyrozumiałość.
Marzena Majcher
Dyrektor Szkoły
ORGANIZACJA PRACY ZDALNEJ DLA KLAS 4– 8
- Poniższe wytyczne dotyczą klas 4 – 8 i okresu od 26 października do 8 listopada 2020 roku. Z uwagi na dynamiczną sytuację istnieje możliwość przedłużenia lub wprowadzenia zmian, o czym Dyrekcja będzie informować na bieżąco.
- Praca zdalna realizowana jest wyłącznie przez platformę Office365 w oparciu o konta szkolne uczniów.
- Logowanie do aplikacji Teamsa -należy przejść do witryny https://teams.microsoft.com, a następnie zalogować się przy użyciu indywidualnego loginu (które uczeń otrzymał od wychowawcy) i hasła
- Zajęcia online będą realizowane w aplikacji Teams zgodnie z planem lekcji danej klasy.
- Nauczyciel informuje swoją klasę z wyprzedzeniem (co najmniej jednodniowym) o planowanej lekcji online - poprzez kalendarz w aplikacji Teams.
- Nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej prowadzą zajęcia on - line zgodnie ze szkolnym harmonogramem.
- Pedagog szkolny jest dostępnym dla uczniów i rodziców w godzinach swojej pracy. Kontakt należy ustalić z wykorzystaniem modułu wiadomości w dzienniku elektronicznym.
- Nauczyciel ocenia pracę uczniów zgodnie z zasadami PSO,
- Lekcje w trybie online trwają 35 minut.
- Zasady prowadzenia lekcji:
- każdy nauczyciel przedmiotu utworzył swój zespół z daną klasą w aplikacji Teams – są one widoczne w zakładce „Zespoły”,
- każdy nauczyciel jest dostępny - online w aplikacji Teams dla danej lekcji z konkretną klasą wg planu, co będzie widoczne w kalendarzu:
np. jeśli klasa 8 ma matematykę w poniedziałek na 4 godzinie lekcyjnej, to nauczyciel spotyka się online ze swoim zespołem 8 - matematyka w Teams w poniedziałek od 10:30 i prowadzi lekcję przez 35 minut, kolejna lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem lekcji o godz. 11.30.
- Uczeń zobowiązany jest uczestniczyć w każdej ustalonej formie nauczania zdalnego.
- Uczestnicy zdalnego nauczania są zobowiązani do przestrzegania etykiety językowej i zachowania kultury w komunikacji z nauczycielami i innymi uczniami.
- Nauczyciel przedmiotu zobowiązany jest poinformować wychowawcę klasy o braku kontaktu z uczniem i brakiem wykonywania zadań.
- Wychowawca klasy w przypadku braku kontaktu z uczniem natychmiast informuje o tym fakcie rodziców ucznia.
- Nauczyciel prowadzący zajęcia ustala z uczniem sposób przekazywania informacji z lekcji w przypadku, gdyby uczeń z przyczyn od niego niezależnych nie mógł uczestniczyć w lekcji online.
- W sprawach technicznych, administracyjnych możliwy jest kontakt z pracownikiem sekretariatu pod nr telefonu: 58 676 82 77w godzinach od 8.00 do 14.00.
- Wszelkie informacje będą przekazywane rodzicom przez dyrekcję, wychowawców i nauczycieli za pośrednictwem przede wszystkim moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym (ewentualnie za pośrednictwem telefonu), a komunikacja z uczniami w sprawie lekcji będzie przebiegała przy użyciu aplikacji Teams (ewentualnie modułu wiadomości w dzienniku).
- Wszelkie spostrzeżenia dotyczące pracy zdalnej w obecnej formie prosimy kierować do wychowawców.
Z życzeniami szybkiego powrotu do trybu stacjonarnego w szkole.
M. Majcher
Pamiętaj!
PYSZNE GOFRY W PRZEDSZKOLU
- 17
W środę 21.10. 2020 r. pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, gdyż mali kucharze z grup 4-5 latków oraz zerówki zajęli się pieczeniem gofrów. Dzieci rozpoczęły wypieki od zapoznania się z przepisem na pyszne gofry. Pod kierunkiem swoich nauczycielek, z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!! Było słodko, smacznie i zdrowo, a głównym dodatkiem do gofrów była czekolada, dżem i cukier puder.
Justyna Czaja i Lidia Klawikowska
Kampania społeczna- Dzień Białej Laski
- 1
„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”- pod takim hasłem w naszej szkole rozpoczęły się obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
15 i 16 października uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola uczestniczyły w zajęciach związanych z kampanią społeczną MDBL. Celem zajęć było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową. Podczas zajęć dzieci obejrzały film oraz zapoznały się z treścią listu od niewidomego ucznia. Rozpoznawały znaki na banknotach i monetach, odszukiwały etykiety z pismem punktowym Braille’a na opakowaniach po lekach, używały białej laski, zakładały okulary przeciwsłoneczne z zamalowanymi farbą plakatową szkiełkami, w celu wyobrażenia sobie trudności, jakie pokonują osoby niewidome i z dysfunkcją wzroku. Zajęcia zakończyły się pogadanką dotycząca zachowania się wobec osób niepełnosprawnych.
Lidia Klawikowska
18.10.2020R. OBCHODZONY BYŁ ŚWIATOWY DZIEŃ LISTONOSZA
19 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Listonosza”. Z tej okazji rozmawialiśmy w przedszkolu o pracy poczty, pisaniu listów i ich wysyłaniu oraz drodze jaką musi przebyć list, zanim do nas dotrze. Dzieci nauczyły się nowych zwrotów tj. adresat i nadawca. Poznały różnice między listem, a pocztówką, zobaczyły, jak wygląda skrzynka na listy i ubiór pana listonosza (mundur, czapka, torba). Dzieci obejrzały też film edukacyjny pt. „Jak wygląda urząd pocztowy za drzwiami?” oraz nauczyły się piosenki o listonoszu pt. „ Pan Listonosz”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki same zaprojektowały swoje znaczki pocztowe.
Justyna Czaja
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- 8
13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali bardzo piękną część artystyczną, stanowiącą podziękowanie dla wszystkich pracowników naszej szkoły Na początku programu wystąpiła klasa IV i piosenką pt.”14 października”, wprowadziła wszystkich zebranych w tematykę związaną ze świętem edukacji. Poprzez utwory poetyckie uczniowie dziękowali nauczycielom za trud, dobre rady i przekazywaną wiedzę. Apel był także okazją do zaprezentowania talentów wokalno- muzycznych. Uczennice z klasy II zaśpiewały i zatańczyły „Sambę dla Pani i Pana”, nie zabrakło także tradycyjnego”100 Lat”, zagranego na fletach i gitarze przez: Karolinę Derkowską, Zuzannę Rzemieniak, Natalię Wysocką i Katarzynę Kożyczkowską.
Oprócz miłych słów i życzeń wszyscy pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani pięknymi różami.
Ważnym akcentem uroczystości były złożone na ręce Pani dyrektor życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły od Rady Rodziców, którą reprezentowały panie: Karolina Wysocka i Agnieszka Leyk. Pani Karolina Wysocka nie szczędziła gronu pedagogicznemu uznania za miniony, niezwykle trudny rok szkolny, podkreślając, że nasza kadra pedagogiczna sprostała trudnościom wynikającym z nauczania zdalnego i życzyła nam sił do dalszej pracy. Rodzice przekazali też słodki upominek - wspaniały tort. Dziękujemy!
Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej zbiegła się też z innym bardzo ważnym wydarzeniem, a mianowicie z podziękowaniem i pożegnaniem Pani Grażyny Uzdrowskiej, która po 40 latach pracy w naszej szkole przechodzi na emeryturę. Wszyscy dziękowaliśmy Pani Grażynie za Jej pracę, życzliwość, pomoc, dobre rady i zaangażowanie w życie szkoły.
Podziękowania popłynęły od uczniów, rodziców, nauczycieli, a ich zwieńczeniem było podziękowanie od p. dyrektor Marzeny Majcher. Nastrój wzruszenia udzielił się wszystkim zebranym, zwłaszcza, gdy specjalnie dla Pani Grażyny wspólnie odśpiewaliśmy znany utwór religijny- „Życzymy, życzymy…” Podczas podziękowań przytoczono znane powiedzenie mówiące o tym „że ludzi niezastąpionych nie ma”, są jednak tacy, których zastąpić trudno”. Do nich niewątpliwie należy Pani Grażyna Uzdrowska
Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Grażyna i podziękowała nam wszystkim za wspólnie spędzony czas oraz przygotowanie dla Niej uroczystego pożegnania. Uczniowie wręczyli wykonane specjalnie z tej okazji laurki, a Pani Grażyna obdarowała wszystkich uczniów cukierkami. I tak zakończyła się ta niezwykle ważna i piękna uroczystość.
Uczniów do apelu przygotowały nauczycielki p. Wioletta Labuda i p. Grażyna Lange, przy współudziale p. Teresy Ryngwelskiej- Krause i p. Adama Saneckiego.
Teresa Ryngwelska- Krause
„Bądź z innej bajki” kampania o bezpieczeństwie w sieci
Rozpoczęła się kampania o bezpieczeństwie w sieci. Jej celem jest uświadomienie rodzicom, na jakie niebezpieczeństwa mogą trafić ich dzieci w Internecie, jak im zapobiegać i jak o nich rozmawiać. Kampania ma również zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wirtualne życie dzieci.
Aby lepiej trafić do wyobraźni i dorosłych, i dzieci autorzy kampanii przygotowali uwspółcześnione wersje klasycznych baśni. Spotkamy więc znane postacie – Czerwonego Kapturka, Śpiącą Królewnę, Królową Śniegu oraz Rybaka i Złotą Rybkę. Nieco inne będą jednak ich przygody – przed nimi nowe wyzwania – będą musieli poradzić sobie z zagrożeniami, które wcale nie są bajkowe, a jak najbardziej realne i współczesne.
W kampanii poruszono tematy jak hejt, grooming, patostreamy czy FOMO. To zagrożenia, z którymi coraz częściej spotykają się młodzi użytkownicy Internetu.
Kampania powstała we współpracy Ministerstwa Cyfryzacji, Państwowego Instytutu Badawczego NASK oraz Stowarzyszenia Góry Kultury.
Na początek zachęcamy rodziców do zapoznania się z broszurą na temat patostremu i z filmami, których linki zostaną wysłane Państwu w wiadomości w dzienniku elektronicznym.
Kolejne filmy ukażą się:
19 października - film o tym jak potoczyły się losy Czerwonego Kapturka, na temat cyberprzemocy.
2 listopada - film o tym co się przytrafiło Śpiącej Królewnie? - na temat FOMO.
16 listopada – film o tym co wyniknęło ze spotkania rybaka i Złotej Rybki? – na temat groomingu.
Izabela Klein
KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC.
„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”
Św. Jan Paweł II
Cele konkursu
Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.
Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – IV oraz V – VIII ( w tych kategoriach będą oceniane prace) SP. im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu.
Temat konkursu
Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych ( trwałych) materiałów. Liczę na pomysłowość i oryginalność.
Termin
Wykonane różańce wraz z przymocowaną kartką zawierającą imię, nazwisko i klasę należy przekazać pani katechetce do 29 października 2020 roku (wtorek).
Ocena prac
Z dostarczonych różańców przez uczniów, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku listopada. Wszystkie wykonane różańce zostaną zaprezentowane na holu szkoły.
Postanowienia końcowe
Wszystkim uczestnikom życzę, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział
w nabożeństwach różańcowych zaowocował w codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 2
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku akcja odbyła się 2 października.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dla uczniów udział w przedsięwzięciu jest okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Uczniowie już tydzień wcześniej przygotowywali się do tego dnia. Powtarzali tabliczkę mnożenia, a spośród tych, którzy najlepiej znają tabliczkę mnożenia zostały utworzone Patrole Egzaminacyjne.
W klasach IV – VIII tego dnia odbywały się ustne i pisemne egzaminy. Po ich zdaniu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające pomyślne zdanie egzaminu oraz uzyskanie tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podczas przerw Patrole Egzaminacyjne z kl. VII sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród nauczycieli, pracowników szkoły i starszych kolegów. Uczniom udało się również przepytać Panią Dyrektor oraz goszczącą w naszej szkole tego dnia Panią Wójt.
Natomiast Komisja Egzaminacyjna wytypowana z uczniów klasy VI przeprowadziła egzamin w klasie III. Uczniowie aktualnie uczą się tabliczki mnożenia, więc przeprowadzony egzamin pozwolił im ocenić aktualny stan swoich umiejętności oraz mamy nadzieję, że również zachęcił do utrwalania w zabawowy sposób tabliczki mnożenia.
Na lekcjach matematyki w klasach IV – VIII oprócz konkursu uczniowie rozwiązywali różne łamigłówki matematyczne związane z mnożeniem.
Dzień był pełen wrażeń i emocji. Dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie akcji oraz gratuluję tym, którzy pomyślnie zdali egzamin.
Koordynator ŚDTM w SP Pobłocie:
Dorota Okroj
Szkolny Turniej Piłki Nożnej
W dniach 05 – 09.10.2020 roku na boisku przy naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej. W zawodach uczestniczyło 42 uczniów. Wszyscy zawodnicy grali fair – play , poziom zawodów był naprawdę wysoki. Gra odbywała się systemem „każdy z każdym”. Zespoły były mieszane i podzielone na dwie kategorie :
grupa A – młodsi (klasa III „ZADZIORNE WILKI”, klasa IV „CZARNI”, klasa V „KAKTUSY”)
grupa B – starsi (klasa VI „FC KLOPSIKI, klasa VII „AC MATERACE”, klasa VIII „NIEUGIĘCI”.
W grupie A zwyciężyła drużyna „CZARNYCH” z klasy IV w składzie:
1. Mateusz Wysocki (kapitan)
2. Gracjan Brzozowski
3. Izabela Cyman
4. Magdalena Derkowska
5. Oliwia Stenka
6. Weronika Grzenkowicz
7. Wiktoria Barzowska
Pozostałe miejsca zajęli :
II miejsce – „ KAKTUSY” z klasy V
III miejsce – „ZADZIORNE WILKI” z klasy III
W grupie B zwyciężyła drużyna „AC MATERACE” z klasy VII w składzie :
1. Jan Klawikowski (kapitan)
2. Bartosz Baranowski
3. Hanna Laskowska
4. Natalia Wysocka
5. Paweł Wos
6. Piotr Rzepa
7. Szymon Wejher
Pozostałe miejsca zajęli :
II miejsce – „FC KLOPSIKI” z klasy VI
III miejsce – „NIEUGIĘCI” z klasy VIII
KRÓLEM STRZELCÓW zostali :
w grupie A - Mateusz Wysocki ( kapitan klasy III) zdobywając 9 bramek w turnieju ;
w grupie B – Jan Klawikowski (kapitan klasy VII) zdobywając 7 bramek w turnieju.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.
Nauczyciel wychowania fizycznego Małgorzata Rzepka.
Konkurs Synapsik MEN
W czwartek 8 października odbyła się w naszej szkole Jesienna Edycja Konkursu Przedmiotowego „Synapsik MEN”. Organizowany przez Wydawnictwo Synapsa konkurs, ma charakter ogólnopolski i stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz dostarcza cenną informację zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Skierowany jest do uczniów kl. I- III i polega na pisemnym rozwiązaniu testu składającego się z 18 pytań z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej oraz dwóch pytań zakresu języka angielskiego.
W naszej szkole w konkursie wzięło udział 14 uczniów: czworo z klasy drugiej i dziesięcioro z klasy III. Uczniowie z wielkim przejęciem rozwiązywali zadania konkursowe, które wymagały od nich wykazania się szerokim poziomem wiedzy oraz umiejętnością gospodarowania czasem, gdyż zgodnie z regulaminem, na test przeznaczono 45 minut. Wyniki testu zostaną ogłoszone 30 listopada. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Teresa Ryngwelska- Krause.
Uroczystość Ślubowania kl. I
- 10
W piątek 2 października 2020 roku odbyła się w naszej szkole Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie od samego ranka z niecierpliwością czekali na zaproszonych gości.
Na tę niezwykle ważną uroczystość, do naszej szkoły przybyli: Wójt Gminy Linia p. Bogusława Engelbrecht, zastępca Wójta p. Astrida Kaczyńska oraz Rodzice pierwszoklasistów
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, oraz upominki przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło też upominków ufundowanych przez Gminę Linia. Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich uczestników uroczystości na słodki poczęstunek. W poniedziałek podczas zajęć, pierwszaków odwiedzili uczniowie klasy II, którzy z okazji przyjęcia uczniów klasy I do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu obdarowali ich drobnymi upominkami. Wychowawca oraz uczniowie klasy I dziękują gościom za przybycie na uroczystość, oraz za upominki.
Wychowawca kl. I. Izabela Klein
Wyniki konkursu fotograficznego
30 września w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród za udział w konkursie fotograficznym. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu zdjęcia rodzinnego i przesłaniu go do organizatora. Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, zaś ich piękne zdjęcia ozdobiły gazetkę ścienną na holu szkolnym.
W kategorii przedszkole i klasy I-III laureatami zostali:
I m. Julia Grzenkowicz- Zerówka
II m. Oliwia Grzenkowicz -kl. III
III m. Klaudia Herold-kl .III
W kategorii klas IV-VIII nagrody przyznano
I m. Mateusz Wysocki -kl. IV
II m. Natalia Wysocka- kl. VII
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w rozwoju pasji !
Organizator: Lidia Klawikowska
Wizyta Pana Adama Saneckiego w naszym przedszkolu...
- 4
5 października do naszego przedszkola przybył bardzo miły Gość - Pan Adam Sanecki, nauczyciel muzyki w naszej szkole. Pan Adam zapoznał dzieci z wyglądem instrumentów oraz wprowadził przedszkolaczki w magiczny świat dźwięków wydobywanych z instrumentów klawiszowych. Dzieci nie tylko oglądały instrumenty, ale także słuchały muzyki, śpiewały różne piosenki oraz pląsały przy muzyce. Przy okazji dowiedziały się, na czym polega różnica między melodią i rytmem. Na końcu wspólnie z naszym gościem wykonaliśmy piosenkę „Słoneczko”, której nauczyliśmy się podczas spotkania. Wizyta pana Adama była świetną okazją do radosnego i twórczego spędzenia czasu. Dużym przeżyciem dla wszystkich było także wspólne odśpiewanie „100 Lat”, zadedykowane solenizantowi z naszej grupy. Mamy nadzieję ,że jeszcze kiedyś ponownie spotkamy się z panem Saneckim
Justyna Czaja
Dzień Chłopaka w naszej szkole
- 1
30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji samorząd uczniowski, pod kierunkiem swoich opiekunów zorganizował apel dla wszystkich panów: małych i dużych. Ze względu na panującą pandemię apel odbył się w 2 turach: dla klas młodszych oraz starszych. Podczas spotkania dla klas młodszych, Kasia Kożyczkowska, przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę ,,Ja chcę do Bodzia”, a dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wspólnie odśpiewały „Sto lat”. Wszyscy chłopcy otrzymali także słodkie niespodzianki. Dalszy ciąg obchodów Dnia Chłopaka odbywał się w klasach. W czasie apelu dla klas starszych przeprowadzono różne ciekawe konkurencje. W zmaganiach wzięli udział najsympatyczniejsi chłopcy, których wyłoniły dziewczęta. Zadania, które wykonywali chłopcy wymagały pomysłowości, precyzji i szybkości. Wszystkie konkurencje w naszej szkole wygrał Mikołaj Tuszer z klasy VI i to Mikołaj otrzymał dyplom „CHŁOPAK NA MEDAL”. Chłopcy z klas IV - VIII również otrzymali drobne upominki w postaci słodkiego „co nieco”.
Nad przygotowaniem i przebiegiem tego radosnego dnia w naszej szkole czuwały nauczycielki: p Wioletta Labuda i p. Grażyna Lange - opiekunowie samorządu uczniowskiego.
Grażyna Lange
Archiwum Aktualności