• Aktualności

            • Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej

            • W środę 08.05.2024 r. w Lini odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Dzieci ze wszystkich szkół Gminy Linia miały okazję do zaprezentowania utworów literackich w poszczególnych kategoriach wiekowych: 5-6latki, kl. I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Recytacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Jadwiga Sommer, p. Jolanta Zonewska i p. Magdalena Downar-Zapolska.  

              Uczestników konkursu przywitała p. Dyrektor Gminnego Domu Kultury Krystyna Hajbowicz, głos zabrał także Wójt Gminy Linia p. Tadeusz Klein oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Linia p. Mirosław Ellwart.

              Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 9 osób. Wyróżnienie w kategorii kl. VII-VIII otrzymała Magdalena Derkowska z kl. VII. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie do konkursu, gratulujemy udanego występu i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.  

              P. B.

            • Lekcja otwarta z udziałem Rodziców w klasie drugiej

            • 09 maja 2024 r. w klasie II odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Rodzice chętnie skorzystali z zaproszenia, które otrzymali od swoich dzieci i ich wychowawczyni p. Grażyny Lange i ochoczo przybyli do szkoły.
              Dla drugoklasistów był to niezwykły dzień. Od rana dzieci przygotowywały salę lekcyjną na przybycie wyjątkowych gości. Poprzedniego dnia uczniowie z wychowawczynią upiekli gofry, które miały być słodką niespodzianką dla Rodziców.
              Głównym celem lekcji było przybliżenie Rodzicom realizacji innowacji pedagogicznej pt.: „Z ortografią w teatrze”, opartej na programie „Moi przyjaciele z Literkowa”.  
              Na początku spotkania uczniowie przedstawili Rodzicom swoich klasowych przyjaciół: trójwymiarowe pluszowe maskotki (litery -ó, u, ż, rz, h, ch, sz), które są nieodłącznym atrybutem programu. Następnie samodzielnie przeczytały wybraną historyjkę ortograficzną.
              Kluczowym punktem zajęć był przedstawienie przez dzieci scenki teatralnej dotyczącej wysłuchanej historyjki. Scenka teatralna w wykonaniu aktorów klasy drugiej nie była wcześniej przygotowana, tylko wynikła z toku zajęć i wywołała duże zaskoczenie oraz podziw wśród zaproszonych gości. Odwaga i pomysłowość dzieci, a także radość płynąca z ekspresji twórczej, czyni naukę ortografii bardziej przyjazną, przyjemną, a przede wszystkim efektywną.
              Uczniowie pod czujnym okiem wychowawcy, z wielkim zaangażowaniem wykonywali powierzone im zadania, prezentując swoje umiejętności zaproszonym gościom. W czasie zajęć panowała serdeczna, życzliwa i radosna atmosfera. Na zakończenie wszyscy zasiedli do stołu i degustowali pyszne gofry, ciesząc się wspólnym spotkaniem.
              Bardzo dziękuję obecnym na zajęciach Rodzicom, a także nauczycielom p. Sylwii Pranczke i p. Patrycji Bladowskiej. Dzieci z pewnością dobrze zapamiętają tę lekcję, gdyż były to niecodzienne zajęcia, z udziałem wspaniałych, a zarazem bardzo bliskich Gości.
              G. L.

            • Obchody Święta 3 Maja w naszej szkole

            • W tym roku mijają 233 lata od ustanowienia pierwszej w Europie, drugiej na świecie konstytucji. Była nią konstytucja uchwalona w Polsce, która przeszła do historii pod nazwą Konstytucji 3 Maja.

              Z tej okazji 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole muzyków: p. Leszka Boliboka (skrzypka) i p. Rafała Rompcę (akompaniującego na gitarze), którzy zagrali patriotyczny koncert „Z biegiem Wisły”. Podczas koncertu wysłuchaliśmy tradycyjnych pieśni i piosenek z regionów i krain, przez które przepływa Wisła. Były między innymi utwory góralskie, śląskie, kaszubskie. Były też polskie pieśni patriotyczne, łącznie z Mazurkiem Dąbrowskiego. Motywem przewodnim występu była piosenka "Płynie Wisła, płynie" śpiewana wspólnie z widownią. W koncercie czynnie uczestniczyli uczniowie, którzy występowali na scenie, wyklaskiwali rytmy, śpiewali i znakomicie się przy tym bawili.

              Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy także apelem, który odbył się 30 kwietnia. W apelu wystąpili uczniowie klas VI, VII i VII. Prowadząca apel Magda przeprowadziła wśród kolegów ze szkoły wywiad, pytając zebranych o ważne dla Polaków pojęcia, takie jak: konstytucja, wolność, patriotyzm, czym jest dla nich Naród, Ojczyzna oraz dlaczego w naszym kraju uroczyście obchodzi się Święto 3 Maja i jak oni będą obchodzić majowe święta w swoich rodzinach.

              Po wysłuchaniu wypowiedzi uczniów, pozostali uczestnicy apelu w sposób przystępny dla młodszych kolegów wyjaśniali wydarzenia historyczne oraz pojęcia patriotyczne. Uczennice pięknie wyrecytowały wiersze o wolności i Ojczyźnie. Czworo uczniów z dużym zaangażowaniem zaprezentowało również RAP patriotyczny – utwór „Młody Polak”.

              Na zakończenie poprosili zgromadzoną społeczność szkolną o wywieszenie na swoich domach biało - czerwonych flag jako wyraz patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

               

              D. O.

               

            • Ogłoszenie o pracę

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu ogłasza nabór na stanowisko sekretarza szkoły w wymiarze ¾ etatu od dnia 1 września 2024 r.

              Wymagania :  

              · Wykształcenie co najmniej średnie, staż pracy 5 letni, przy czym przez wykształcenie średnie rozumie się wykształcenie średnie lub średnie branżowe, w rozumieniu ustawy - Prawo oświatowe, o odpowiednim profilu umożliwiającym wykonywanie zadań na stanowisku;

              · doświadczenie prowadzenia sekretariatu lub pracy biurowej;

              · obsługa programów: wulkan – sekretariat, kadry, word, excel, power point, canva;

              · gotowość do szkolenia w sprawach kadrowych;

              · mile widziane doświadczenie z SIO i w prowadzeniu kadr;

              · zaświadczenie o niekaralności.

              Wymagane dokumenty:

              Ø CV ze zgodą do przetwarzania danych do celów rekrutacyjnych;

              Ø świadectwo ukończenia szkoły średniej, bądź dyplom potwierdzający wykształcenie wyższe.

               

              Termin składania dokumentów: do 24 maja 2024 r. w sekretariacie szkoły osobiście bądź drogą mailową (skany dokumentów) na adres mailowy: sp.po

              blocie@wp.pl .

            • FINAŁ SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU RECYTATORSKIEGO PROZY I POEZJI POLSKIEJ

            • 26 kwietnia, podczas apelu, odbyło się podsumowanie szkolnego etapu Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Organizatorzy konkursu podziękowali wszystkim uczestnikom za wspaniałe deklamacje i interpretacje prezentowanych utworów. Konkurs odbył się w 4 kategoriach wiekowych i przystąpiło do niego dwudziestu dwóch uczniów. Regulamin konkursu pozwalał na wzięcie udziału wszystkim chętnym, toteż każdy zainteresowany miał szansę na występ.

              Laureaci konkursu:

              Kategoria dzieci z przedszkola i oddziału zerowego:

              I. miejsce - Hubert Bladowski „0”

              Kategoria klas I- III

              I. miejsce- Natalia Leyk kl. III

              II. miejsce- Paulina Derkowska kl. II

              III. miejsce- Paweł Kwidziński kl. II

              Wyróżnienie:

              Dominika Marcińska kl. I

              Martyna Laskowska kl. III

              Kategoria klas IV- VI

              I. miejsce- Marta Leyk kl. VI

              II. miejsce- Magdalena Dosz kl. VI

              III. miejsce- Zofia Laskowska kl. VI

              Wyróżnienie:

              Amelia Koss – kl. IV.

              Kategoria klas VII- VIII

              I. miejsce- Magdalena Derkowska kl. VII

              II. miejsce- Karolina Derkowska kl. VIII

              Zwycięzcom konkursu wręczono dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy.

              Laureaci z poszczególnych kategorii wiekowych będą reprezentować naszą szkołę w gminnym etapie konkursu, który odbędzie się 8 V 2024 r. w Gminnym Domu Kultury w Lini.

              Życzymy powodzenia, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za przygotowanie i wspaniałe występy.

              Osoby odpowiedzialne za konkurs:

              T. R.- K. i W. L.

            • Projekt biblioteczny

            • Miło nam poinformować, że nasza biblioteka szkolna bierze udział w projekcie „Biblioteki pełne Dobrej Energii”. W ramach naboru fundacja PVE Dobra Energia otrzymała 76 zgłoszeń, a 50 bibliotek otrzyma zestawy 15 książek o tematyce przyrodniczej oraz przeprowadzone zostaną warsztaty przyrodnicze.

              P.B

            • Gminne Eliminacje Konkursu „Rodnô Mòwa”. 

            • 23.04.2024r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Konkurs otworzyła p. Krystyna Hajbowicz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini, która powitała przybyłych: zastępcę przewodniczącego Rady Gminy Linia p. Mirosława Elwarta, jury (p. Jolantę Zonewską , p. Magdalenę Downar –Zapolską i p. Zbigniewa Byczkowskiego), a przede wszystkim uczniów, którzy zakwalifikowali się do gminnego etapu konkursu. 

              Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 6 uczniów. W gronie laureatów znaleźli się:

               

              Kategoria klas I – III 

              wyróżnienie – Monika Leyk kl. II 

               

              Kategoria klas IV – VI 

              2. miejsce – Zofia Laskowska kl. VI 

               

              Kategoria klas VII – VIII 

              2. miejsce – Wiktoria Barzowska kl. VII 

              3.miejsce – Klaudia Uzdrowska kl. VIII 

               

              Zofia Laskowska i Wiktoria Barzowska będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie „Rodnô Mòwe”. 

               

              Życzymy powodzenia! 

               

              G. L. 

               

            • Konkurs #NaszaFlaga

            • Więcej szczegółów w zakładce - Regulaminy konkursów szkolnych --> 

              https://sppoblocie.edupage.org/a/regulaminy-konkursow-szkolnych-20232024

            • Wyjazd klasy III do Teatru Miniatura w Gdańsku

            • 18 kwietnia uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w zorganizowanym przez swoją wychowawczynię wyjeździe do teatru, na spektakl pt.”Śpiew morza”. Trzecioklasiści bardzo dobrze odczytali przesłanie spektaklu, który opowiada o poszukiwaniu własnego talentu, odkrywaniu różnorodności, a także o roli rodziny, przyjaciół i wzajemnych relacji w życiu człowieka. Magia teatru, spacer po parku, a także wspólny pobyt w restauracji, dostarczyły nam wszystkim wiele radości. Mam nadzieję, że wycieczka będzie dla uczniów miłym wspomnieniem kończącego się już niebawem, pierwszego etapu edukacyjnego.

              Wychowawczyni kl. III-

              T. R.- K.

            • Bezpieczeństwo ruchu drogowego 

            • W czwartek 11.04 .2024 r. klasa IV wybrała się na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Strzepczu. Panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów wielkoformatową, plenerową grę edukacyjną pt. „Ruch drogowy”. Na początku wyjaśniły nam reguły zabawy oraz wspólnie omówiliśmy znaki drogowe i zasady obowiązujące na drodze. Grupa podzieliła się na pięć dwuosobowych drużyn, które przystąpiły do gry. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężyli chłopcy, ale cała klasa wykazała się dużym zaangażowaniem i wiedzą. W bibliotece na grupę czekał quiz ze znajomości znaków drogowych, otrzymaliśmy też nagrody, którymi były odblaski. Następnie uczestnicy mieli czas na zapoznanie się z szeroką ofertą książek w bibliotece i każdy znalazł odpowiednią dla siebie lekturę. :) 

              P.B 

            • Szkolny Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa”.

            • 16.04.2024 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas I – VIII. W jury zasiedli nauczyciele języka kaszubskiego: p. Jerzy Skielnik, p. Grażyna Lange i p. Marcin Pranga. Repertuar prezentowany przez uczniów był bardzo zróżnicowany pod względem doboru autorów i tekstów literackich i stwarzał recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej oraz sprzyjał pogłębianiu wrażliwości na piękno literatury kaszubskiej. Publiczność z entuzjazmem słuchała prezentowanych utworów, a jury miało trudne zadanie, aby wyłonić laureatów.

               

              Kategoria klas I – III

               

              1. miejsce – Monika Leyk kl. II

              2. miejsce – Krzysztof Laskowski kl. I

              3. miejsce –Paulina Derkowska kl. II, Martyna Laskowska kl. III

              wyróżnienie – Martyna Stolc kl. II, Iga Malinowska kl. I

               

              Kategoria klas IV – VI

               

              1. miejsce – Zofia Laskowska kl. VI

              2. miejsce – Dacjan Pulcyn kl. V

              3. miejsce – Karol Laskowski kl. VI, Ksawery Laskowski kl. VI

               

              Kategoria klas VII – VIII

               

              1. miejsce – Klaudia Uzdrowska kl. VIII

              2. miejsce – Wiktoria Barzowska kl. VII

               

              Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwe”, który odbędzie 23. 04. 2024r. w Gminnym Domu Kultury w Lini.

              Życzymy powodzenia!

              Nauczyciele języka kaszubskiego

               

            • Młodzi ekolodzy

            • 16 kwietnia w Lini, odbyły się wojewódzkie eliminacje Konkursu Wiedzy o Ekologii i Ochronie Środowiska. Do tego etapu spośród 67 uczestników, zakwalifikowało się 7 uczniów z województwa pomorskiego, a wśród nich dwójka uczniów naszej szkoły – Weronika Grzenkowicz oraz Wiktoria Barzowska. Szczególne gratulacje należą się Weronice Grzenkowicz, której udało się zająć III miejsce, a tym samym zdobyć podium!  

              Uczennicom życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz poszerzaniu ekologicznych „horyzontów”.

              J. L.-P.

            • Dzień Czekolady w naszej szkole

            • 12 kwietnia z inicjatywy samorządu uczniowskiego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czekolady. Na głównym holu została przygotowana gazetka z informacjami związanymi z czekoladą. W tym dniu, uczniowie, którzy w swoim stroju zaakcentowali brązowy kolor, byli zwolnieni od pytania podczas lekcji. Na przerwach cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w tańcu „ Chocolate”. Po wspólnej zabawie na uczniów i nauczycieli czekała słodka niespodzianka. Czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa (oczywiście przy zachowaniu umiaru podczas jej spożywania).

              Kolejną niespodzianką było odnalezienie ukrytych na szkolnym holu czekolad. Zwycięzcy nie kryli radości z słodkiej, czekoladowej niespodzianki. Uczniowie degustowali też różne smaki czekolady w swoich klasach.

              To był „Najsłodszy Dzień” w naszej szkole.

               

              Opiekunowie samorządu uczniowskiego:

              I. K, G. L.

            • Noc w szkole uczniów kl. IV

            • Dnia 12.04.2024 r uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią wzięli udział w długo wyczekiwanej nocy w szkole. Spotkanie rozpoczęło się o godz.18.00 od rozlokowania w naszej ,,bazie” bagaży, których wielkość zapowiadała, co najmniej kilkudniowy pobyt😊. W czasie wydarzenia udało się nam spędzić czas na świeżym powietrzu, gdzie graliśmy w piłkę nożną i odbyliśmy spacer, byliśmy też w sklepie, aby zaopatrzyć się na długą noc w niezbędny ekwipunek. W szkole czekały atrakcje w postaci pizzy, gofrów z owocami, zabaw, seansu filmowego, ale najwięcej emocji wzbudziła zabawa w chowanego o północy… Śmiechom, chichom i wrzaskom nie było końca. Wreszcie późną nocą, a raczej wczesnym rankiem, w szkole zapanowała cisza, która trwała zaledwie dwie i pół godziny 😊😊😊. Po śniadaniu i uprzątnięciu sal, uczniowie zadowoleni wrócili do swoich domów, gdzie do godzin popołudniowych kontynuowali ,,ciszę nocną”.

              J. B.

            • Wielka Noc

            • Tuż przed Wielkanocą uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przybliżył wszystkim istotę świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni, a nawet zaprezentowali krótką scenkę spotkania zmartwychwstałego Chrystusa z Marią Magdaleną. W czasie występu można było zauważyć na twarzach występujących oraz widzów skupienie i powagę, stosowane do najważniejszych wydarzeń dla nas chrześcijan, jakimi są święta wielkanocne.

              Bóg zapłać za zaangażowanie oraz za to, że zawsze mogę na Was, liczyć drodzy uczniowie.

              J.B.

            • ,,POLA NADZIEI”

            • Pod takim hasłem, mimo zimnego wiatru, ale z gorącymi sercami 14.04.2024 r. wolontariusze naszej szkoły, jak zawsze ochoczo, włączyli się do zbiórki funduszy na rzecz Kartuskiego Hospicjum ,, Dom Nadziei”. Kwesta odbywała się przy kościele parafialnym w Strzepczu. Ludzie chętnie wspierali szczytny cel i spotkaliśmy się z ich ogromną życzliwością i szczodrością, za którą w imieniu podopiecznych hospicjum, z serca DZIĘKUJEMY. Do zobaczenia w przyszłym roku…

              J.B.

            • "Ósma przed wyborem   - przyszłość zawodowa nastolatka"  

            • 8 kwietnia w naszej szkole uczniowie klasy siódmej i ósmej wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wejherowie. 

              Tematem zajęć były „Marzenia drogą do realizacji celów zawodowych”.   

              Uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu wyznaczania celów oraz skutecznego planowania swoich działań przy pomocy metody SMART. Dodatkowo poprzez zabawę podnosili swoją umiejętność pracy w grupie, poznali bariery występujące w komunikacji oraz uczyli się jak je niwelować.   

              J. M.- J. 

               

            • DOGOTERAPIA

            • W poniedziałek (8.04.2024r.) do naszej szkoły, wraz ze swoim opiekunem, przybyli szczególni goście: pies Saba (rasy border collie) oraz owieczka Czacza (najmniejsza rasa na świecie –quessant).
               

              W spotkaniu uczestniczyły grupy przedszkolne oraz klasy I-IV. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie i jak należy zachować się wobec obcego psa. Prowadząca przedstawiła również zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy z owieczką i psem. Dzieci dowiedziały się także, kiedy nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się w sytuacji, gdy nas zaatakuje.

               W czasie zajęć dzieci osobiście doświadczyły łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych mu poleceń, a przede wszystkim bardzo posłusznie je wykonywał. Zdobyły informacje dotyczące mowy ciała psa, a więc strachu, agresji, chęci zabawy.
               Wizyta psa i owieczki zarówno w przedszkolu, jak i w klasach starszych wniosła wiele nowych doświadczeń przydatnych w życiu codziennym. Wspólne edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznymi czworonogami był dużym i pozytywnym wydarzeniem.

              J. Cz.