• Aktualności

            • Zakończenie roku klasy ósmej

            • Zakończenie klasy ósmej

               

              W dniu 22.06.2023r. w Szkole Podstawowej w Pobłociu odbyło się zakończenie klasy ósmej. Uczniowie pod opieką wychowawczyni p. Justyny Błaszkowskiej przygotowali uroczystą akademię. Na wstępie głos zabrała p. dyrektor Marzena Majcher, która zwracając się do naszych absolwentów, życzyła im pomyślności na dalszej drodze życiowej. Następnie wraz z wychowawcą wręczyła świadectwa wyróżnionym uczniom, listy gratulacyjne ich Rodzicom oraz świadectwa pozostałym uczniom. W dalszej części głos zabrali kolejno:

               

              - Sekretarz gminy Linia – p. Bożena Szczypior oraz zastępca Przewodniczącego Rady Gminy –p. Mirosław Ellwart, który na ręce pani dyrektor oraz pani Justyny Błaszkowskiej złożył bukiety kwiatów i wyraził swoje uznanie dla uczniów i pracowników naszej szkoły oraz wręczył dwójce absolwentów – Katarzynie Kożyczkowskiej oraz Patrykowi Koszałka dyplomy za najwyższą średnią ocen.

               

              -p. Bożena Wojewska wręczyła absolwentowi Oliwierowi Derkowskiemu nagrodę „Ferrum” im. porucznika Grzegorza Pawła Wojewskiego ufundowaną przez państwa Bożenę i Jana Wojewskich.  

               

              - p. Dyrektor Marzena Majcher nagrodziła Kewina Darznik oraz Kacpra Koss za wzorowe postawy uczniowskie oraz ich rozwój osobisty.

               

              - p. Grażyna Lange, opiekun Samorządu Uczniowskiego, podziękowała Oliwierowi Derkowskiemu za wzorowe pełnienie funkcji przewodniczącego samorządu szkolnego.

               

              W dalszej części akademii p. Justyna Błaszkowska przekazała listy gratulacyjne Rodzicom, którzy najbardziej włączali się w życie klasy i szkoły.

               

              W imieniu Rodziców wystąpiła p. Elwira Derkowska, która złożyła serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej.

               

              W kolejnej części programu nasi absolwenci zaprezentowali obecnym część artystyczną, nie obyło się bez uśmiechu i gromkich braw. Staropolskim zwyczajem jest uroczyste pożegnanie opuszczających dom rodzinny. By tradycji stało się zadość, klasa 7 przygotowała krótką część artystyczną. Uczniowie zakończyli swoje wystąpienie słowami „Najpiękniejsze są dni, których nie znamy. Najpiękniejsze są dni, które są przed Wami.”

               

              Tegoroczni absolwenci: Choszcz Jakub, Darznik Kewin, Derkowski Kacper, Derkowski Oliwier, Dosz Victoria, Grzenkowicz Konrad, Hinca Krzysztof, Koss Kacper, Koszałka Patryk, Kożyczkowska Katarzyna, Kwidziński Adam, Marcińska Daria, Tuszer Mikołaj, Wejher Jakub, Wos Natalia.

               

              Dla ósmoklasistów zakończenie roku szkolnego to bardzo ważny moment, ponieważ zostawiają za sobą pewien niezapomniany etap szkolnego życia. Powodzenia!

               

              M.M

               

               

            • Zajęcia w ogródku sensorycznym

            • 16 czerwca 2023 roku grupy przedszkolne, klasa I i II wzięły udział w zajęciach w ogródku sensorycznym przy Szkole Podstawowej w Strzepczu. Ogródek sensoryczny powstał w ramach projektu Biblioteki Publicznej Gminy Linia. Dzieci miały okazję, aby poprzez zabawę doświadczać świata swoimi zmysłami przy ścieżce sensorycznej, panelu muzycznym, czy kuchni błotnej.

               

              20 czerwca 2023 roku odbyło się podsumowanie projektu Biblioteki Publicznej Gminy Linia, na które pojechało czworo uczniów z klasy I. Spotkanie w bibliotece w Strzepczu poprowadziła pani dyrektor Zofia Cierocka, która przedstawiła uczestnikom prezentację-film z realizacji w/w projektu. Uczniowie mieli również okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach zakończenia projektu – quizów, zagadek, gier, waty cukrowej, malowania twarzy etc. Było nam bardzo miło uczestniczyć w tym atrakcyjnym wydarzeniu.

               

              A.T.  

               

               

            • Piknik ekologiczny „Eko dzieci nie lubią śmieci”

            • Piknik ekologiczny „Eko dzieci nie lubią śmieci”

              13 czerwca 2023 roku dwoje uczniów klasy II – Martyna Laskowska i Maksymilian Marciński wzięli udział w pikniku ekologicznym „Eko dzieci nie lubią śmieci”, którego organizatorami byli ZZO Czysta Błękitna Kraina w Czarnówku oraz Gmina Miasta Lębork. Uczniowie przygotowali się, aby reprezentować naszą szkołę w konkursie na „Recyklingowe dzieło sztuki”. Piknik był także okazją, aby skorzystać z wielu atrakcji – kreatywnych warsztatów ekologicznych, spektaklu o tematyce ekologicznej, quizów, konkursów i zabaw tanecznych. Wymieniliśmy także 260 kg makulatury na 52 sadzonki jodły. 

              Na pikniku ekologicznym ogłoszono również zwycięzców konkursu „Bądź Eko – zbieraj butelki PET”, w którym nasza szkoła zajęła II miejsce! Jako nagrodę otrzymaliśmy solidny stół i ławki wykonane z tworzywa sztucznego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę butelek PET.

              A.T.

            • Wizyta naszych najmłodszych w ZOO

            • Wizyta naszych najmłodszych w ZOO

              20 czerwca br. dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki wybrały się do ZOO w Gdańsku- Oliwie. Rano przedszkolaki autokarem wyruszyły na wycieczkę. Zapowiadał się słoneczny dzień.Po dotarciu do ZOO wsiedliśmy do meleksów i tzw. „Turbo Ślimakiem” zaczęliśmy naszą przygodę. Celem wycieczki było czerpanie wrażeń w kontakcie z przyrodą oraz wzbudzenie zainteresowania różnorodnością gatunków świata zwierząt. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Po zwiedzaniu udaliśmy się na pyszne lody.Przedszkolaki wróciły do przedszkola zachwycone podróżą i chętnie opowiadały o swoich wrażeniach i przeżyciach z wycieczki.

              J. Cz.

               

            • Zajęcia otwarte dla Rodziców w klasie II

            • Zajęcia otwarte dla Rodziców w klasie II

              13 czerwca odbyły się w drugiej klasie zajęcia otwarte dla Rodziców. Ku radości dzieci i wychowawczyni p. Teresy Ryngwelskiej- Krause do szkoły zawitało liczne grono Rodziców, aby uczestniczyć w zajęciach. Na pierwszej lekcji drugoklasiści prezentowali swoje „mocne” strony. Były wspaniałe deklamacje, płynne czytanie, popisy wokalne, biegła znajomość tabliczki mnożenia oraz jako dodatek prezentacje sportowo-gimnastyczne. Warto dodać, że uczniowie sami wybierali dziedzinę, w której chcą się pokazać i trzeba obiektywnie stwierdzić, że dokonali trafnych wyborów, bo występy były udane. Każdą prezentację nagrodzono brawami, a dzieci czuły się dumne ze swoich zdolności i umiejętności. Na drugiej lekcji przenieśliśmy się do małej szwedzkiej wioski Bullerbyn, aby poznać przygody rówieśników z kart wspaniałej książki A. Lindgren i o nich opowiadać, pisać i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Rodzice przyznali, że ta lektura przypomniała im szkolne lata i przez chwilę poczuli się znowu dziećmi. Czas minął niepostrzeżenie i już trzeba było zakończyć zajęcia otwarte.  

              Bardzo dziękuję Rodzicom nie tylko za to, że znaleźli czas i odpowiedzieli na moje zaproszenie, ale przede wszystkim za serdeczną i miłą atmosferę oraz życzliwość, to bardzo  budujące.  

              Wychowawczyni kl. II.

            • Wycieczka klas I-III do ZOO w Gdańsku

            • Wycieczka klas I- III do ZOO w Gdańsku

              15 czerwca 2023 roku uczniowie klas I- III i kilkoro uczniów z klas starszych odbyło wycieczkę do ZOO w Gdańsku. Chociaż z rana pogoda była trochę niepewna i skądinąd bardzo potrzebny przyrodzie deszcz wisiał w powietrzu, w bardzo dobrych nastrojach wyruszyliśmy w podróż. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w restauracji McDonald, która sprawiła dzieciom dużo radości. Za oknem padał deszcz, ale my cieszyliśmy się z tego, że nie jesteśmy w szkole, tylko czeka nas moc atrakcji. Po posiłku pojechaliśmy do Ogrodu Zoologicznego w Oliwie. W ZOO podziwialiśmy i obserwowaliśmy wiele gatunków zwierząt. Najwięcej emocji wzbudziły skaczące małpki, smukłe żyrafy, majestatyczne słonie i największe, współcześnie żyjące gryzonie świata- kapibary. Spacer alejkami ZOO był ciekawy, ale wyczerpujący. Jednakże zakup pamiątek i pyszne lody zregenerowały na tyle siły wszystkich uczestników, że w szybkim tempie (czas nas nieco gonił) dotarliśmy do autokaru i udaliśmy się w podróż powrotną. Wyjazd był udany, wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu, a to przecież najważniejsze. Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowała p. J. Iglińska, p. G. Lange, p. Ż. Lange i p. T. Ryngwelska- Krause.  

              Wychowawczynie kl. I- III.

            • ​​​​​​​WYCIECZKA NA WYDMY

            • WYCIECZKA NA WYDMY

              Dnia 13 czerwca 2023 r. uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawcami udali się na szkolną wycieczkę na wydmy, które znajdują się w Słowińskim Parku Narodowym pomiędzy Morzem Bałtyckim a Jeziorem Łebsko niedaleko Łeby. Po zakupieniu biletów wstępu przez kierowniczkę wyjazdu - panią Izabelę Klein udaliśmy się do meleksów, którymi podjechaliśmy, aż pod największą wydmę. Po niej wspięliśmy się na Łącką Górę. Z jej szczytu podziwialiśmy niesamowity widok, który sprawił, że poczuliśmy się jak na prawdziwej pustyni. Następnie udaliśmy się nad morze, gdzie piknikowaliśmy. Mieliśmy przerwę, aby móc się posilić i zamoczyć w morzu nogi. Po odpoczynku spacerując brzegiem morza wyszliśmy koło „Wyrzutni”, żeby przejść się parkiem i podziwiać z bliska rzadką oraz nietypową roślinność. Wchodząc do Rąbki czekały na nas pyszne lody, które zakupiła nam pani Iza. Potem udaliśmy się do autokaru, który zawiózł nas do Mc Donalda w Lęborku. Po posiłku objedzeni i zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do szkoły, a następnie wróciliśmy do domów, gdzie czekali na nas kochani Rodzice.

               

            • Bal Ósmoklasisty

            • Bal Ósmoklasisty

              W środę 7 czerwca 2023r. uczniowie klasy ósmej, świętowali zakończenie nauki w szkole podstawowej. W uroczystości uczestniczyli rodzice ósmoklasistów, nauczyciele i to nie tylko obecnie uczący, ale i Ci którzy pracowali w naszej szkole w poprzednich latach, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie klasy siódmej. Nasi przyszli absolwenci przywitali przybyłych gości, podziękowali za wkład pracy w nauczanie i wychowanie. Goście otrzymali kwiaty jako dowód wdzięczności za troskę i opiekę, jaką otaczali uczniów przez minione lata. Następnie w radosnych nastrojach rozpoczęto świętowanie. Było smacznie i wesoło, na stole pojawił się też przepyszny tort. Rodzice pięknie zorganizowali uroczystość. Czas szybko minął i o godz.22.00, bal ósmoklasistów przeszedł do historii….

              J.B.

            • „TYDZIEŃ ZDROWIA” W NASZEJ SZKOLE

            • Tegoroczny „Tydzień zdrowia- zadbaj o siebie” w tym roku szkolnym odbywał się w dniach od 29 maja do 2 czerwca 2023 r. 

              Pierwszy dzień upłynął nam pod hasłem: ”Dzień talentów dużych i małych”. Najpierw swój talent zaprezentowali rodzice uczniów klasy „0”, którzy pod czujnym okiem reżyserki pani Lidii Klawikowskiej zaprezentowali społeczności szkolnej przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Jego celem było zainteresowanie zgromadzonych nie tylko sztuką teatralną, ale przesłanie baśni miało nam przypomnieć, że każdy dobry uczynek zostaje w życiu nagrodzony. Na głównym holu szkolnym podziwialiśmy odważną grę aktorską oraz pomysłowe dekoracje i piękne kostiumy. Spektakl przez widzów został nagrodzony gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.  

              Drodzy Rodzice! 

              Dziękujemy Wam 

              za zaangażowanie w przygotowanie 

              profesjonalnego spektaklu pt. „Szewczyk Dratewka”, 

              a przede wszystkim za poświęcony swój wolny czas. 

              Mamy nadzieję, że udział w sztuce teatralnej był dla Państwa niezapomnianą przygodą. 

              Liczymy na kolejne przedstawienie w Państwa wykonaniu. 

              Do zobaczenia za rok. 

               

              W tym samym dniu na czwartej godzinie lekcyjnej swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej placówki.  

              Następnego dnia wychowawcy wraz ze swymi uczniami na drugiej godzinie lekcyjnej przygotowywali zdrowe kanapki, ponieważ był to „Dzień zdrowego stylu życia: sportu i witamin”. Wyjątek stanowiła klasa IV, która z sezonowych, pełnych witamin truskawek przygotowała deser: truskawki w galaretce. Przygotowane potrawy były bardzo smaczne, ponieważ wszystkie zostały zjedzone z  wielkim apetytem. Klasie V tak się lekcja spodobała, że za tydzień chcą jej powtórzenia. Ponadto tego dnia panowie: Karol Petelski i Arnold Basiński na szkolnym orliku przygotowali dla uczniów zabawy i gry sportowe. Młodzież mogła się sprawdzić indywidualnie min. w przeciąganiu liny, czy drużynowo w przygotowanym torze przeszkód. Dodatkowo sportowy strój zwalniał z odpytywania na lekcjach. Wszyscy byliśmy też offline, bowiem nie korzystaliśmy z Internetu w telefonie. 

              W środę uczniowie wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, którą przeprowadziła pani Joanna Milewska- Jasnoch i pan Tadeusz Lech. Młodzież uczyła się skutecznych działań w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach. Po tej lekcji wszyscy powinniśmy się umieć właściwie zachować podczas niebezpiecznej sytuacji. Zdobyta wiedza i dobre nawyki sprawią, że będziemy mogli uratować komuś życie.  

              Tegoroczny czwartek to ulubiony dzień wszystkich dzieci, ponieważ to Dzień Dziecka. Na wszystkich milusińskich czekały min. lekcje, które odbywały się w terenie i na kocykach, na których można było skorzystać z wybranej przez siebie zabawy lub gry. Pogoda dopisała, więc wszystkie atrakcje odbywały się na boisku przy szkole. Dzieci były zachwycone, gdy zobaczyły kolorową, dmuchaną zjeżdżalnię, do której ustawiały się w kolejkę. Była to prawdziwa atrakcja dnia. Radości było co niemiara. Podczas gdy jedna grupa była na  dmuchańcu, to druga mogła puszczać banki mydlane. Uczennice z klasy 6 i 7 malowały chętnym twarze i z balonów wykonywały różne cuda. Energię można było uzupełnić kiełbaskami upieczonymi na ognisku podtrzymywanym przez pana Jerzego Skielnik, soczystym arbuzem krojonym i uzupełnianym co chwila przez panią Katarzynę Derkowską oraz lodami rozdawanymi przez panią dyrektor. 

              Ten dzień to była prawdziwa frajda dla dzieci. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy są zawsze gotowi do pomocy i zawsze możemy na Nich liczyć. Atrakcje zorganizowane dla dzieci pokazały, jak można spędzić aktywnie i smacznie wolny czas, każdy też mógł znaleźć coś dla siebie, więc nikt się nie nudził.

              Po dniu wypełnionym różnymi atrakcjami przyszedł „Dzień relaksu”. W piątek przyszliśmy do szkoły  ubrani w wygodne stroje mając ze sobą ulubiony kocyk i maskotkę. Na sali gimnastycznej pod czujnym okiem pani Lidii Klawikowskiej i pani Karoliny Wysockiej- mamy Mateusza z klasy VI relaksowaliśmy się korzystając z treningu Schulza. Towarzyszące nam każdego dnia napięcie i stres, które niekorzystnie wpływają na nasze emocje i stan psychiczny, dlatego też wyciszyliśmy je w swoim organizmie oraz uwolniliśmy się z ich nadmiaru. Technika relaksacyjna wpłynęła na poprawę naszego samopoczucia. Po relaksacji można było się poczęstować lub uzupełnić swoją butelkę przygotowaną przez panią Izabelę Klein wodą smakową. 

              Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zrealizowania zaplanowanych przedsięwzięć w „Tygodniu zdrowia”. Wspólnie i aktywnie spędzony czas sprzyjał integracji naszej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że młodzież zapamięta ten wyjątkowy tydzień.  

              Panu Marcinowi Laskowskiemu, panu Łukaszowi Szaradowskiemu, firmie Daf i  Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej serdecznie dziękujemy  za wsparcie finansowe i materialne szkoły w organizacji Dnia Dziecka.

              W.L. 

               

            • Wycieczka klasy VIII nad jezioro Garczyn

            • Wycieczka klasy VIII nad jezioro Garczyn

              W dniach 15 i 16.05.2023r. uczniowie klasy 8 z wychowawczynią p. J. Błaszkowską i p. L. Klawikowską wyjechali do Hotelu ,, Garczyn”. Podczas pobytu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją sprawność, swoje umiejętności i wykazać się kreatywnością w czasie zajęć survivalowych. Zajęcia prowadzili profesjonalni instruktorzy. Ich energia i doświadczenie imponowały młodzieży i mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, wszyscy z pełnym zaangażowaniem wykonywali polecenia instruktorów. Najbardziej uczniom podobało się budowanie tratwy, a następnie przeprawienie się nią na wyspę. Tam z kolei uczniowie mieli okazję zjeżdżać na tyrolce nad jeziorem. Ponadto młodzież uczestniczyła w zabawach integracyjnych, sprawnościowych, miała też okazję strzelać z łuków i uczestniczyć w grze łuczniczej. Po tak angażujących zadaniach wszyscy chętnie spożywali smaczne i gorące posiłki. Uczniowie pełni wrażeń jeszcze dłuuugo w nocy nie mogli zasnąć i wymieniali się wrażeniami między sobą, a także pełni entuzjazmu opowiadali rodzicom o swoich przygodach. Czas pobytu minął szybko i kolejnego dnia trzeba było wracać do domu. Bardzo dziękuję p. Lidce w opiece nad młodzieżą. W tym miejscu w imieniu własnym, uczniów i ich rodziców kieruję słowa wdzięczności do p. Wójt Gminy Linia, ponieważ wycieczka została dofinansowana przez gminę.

               J.B.

            • Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

            • ,, Ojczyzna nasza matka ziemska”

               

               29.05.2023r odbył się w naszej szkole konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Jego celem było przede wszystkim rozbudzenie w sercach młodego pokolenia miłości do Ojczyzny. To także sięgnięcie pamięcią do wydarzeń, które zmieniły losy naszego kraju. Konkurs był także okazją dla uczniów do rozwijania swoich zdolności muzycznych i zaprezentowania ich przed publicznością. Każdy uczestnik wykonał jeden utwór o treści patriotycznej. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klas I-III w tym dwóch chłopców którzy zasługują na szczególne gratulacje.

               

              I miejsce zdobyła: Martyna Laskowska z kl. II za piosenkę pt.,, To moja Polska”

              II miejsce: Paulina Derkowska z kl. I za utwór ,, Wojenko, wojenko”

              III miejsce: Amelia Kossz kl. III za piosenkę ,, O mój rozmarynie”

               

              Wyróżnienie jury zdobyły:

              Stolc Martyna

              Bryla Weronika

              Bryla Natalia

               

              Zgromadzona publiczność z uwagą słuchała wystąpień swoich kolegów i koleżanek. Nie brakowało emocji, a gromkie brawa nagromadziły występ każdego uczestnika konkursu. Wszystkim młodym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

               

              Ż. L.

            • Jubileusz 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy

            • Jubileusz 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy.

               

              30 maja 2023 r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Niezłomnych w Pobłociu wraz z panią dyrektor Marzeną Majcher, wziął udział w Jubileuszu 25 - lecia nadania Szkole Podstawowej w Strzepczu imienia Aleksandra Labudy. Po uroczystej Mszy Świętej, którą sprawował ks. proboszcz kanonik Andrzej Kmiecik, pochód na czele z gminną orkiestrą przeszedł na pobliski cmentarz, aby tam złożyć wiązanki na grobie śp. Aleksandra Labudy - patrona szkoły. Dalsza część uroczystości odbyła się przed budynkiem szkoły, gdzie została odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca 25 rocznicę nadania imienia szkole. Na zakończenie poczty sztandarowe, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice wzięli udział w uroczystej akademii.

               

              Skład pocztu sztandarowego: Karolina Derkowska, Oliwia Stenka i Jakub Laskowski. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Grażyna Lange

               

              Bardzo dziękujemy uczniom za wzorową postawę podczas w/w uroczystości.

               

              G. L

               

               

               

            • Lekcja otwarta z udziałem rodziców w klasie pierwszej

            • Lekcja otwarta z udziałem Rodziców w klasie pierwszej

               

              Dnia 26 maja 2023 r. z inicjatywy wychowawczyni Grażyny Lange i uczniów klasy pierwszej zostały przeprowadzone zajęcia otwarte z udziałem Rodziców.

               

              Dla uczniów klasy pierwszej był to niecodzienny dzień, gdyż do naszej klasy zostali zaproszeni wyjątkowi goście. Przed wizytą, z rana, pierwszoklasiści z wychowawczynią upiekli babeczki z dżemem wiśniowym. Dlaczego dodaliśmy do babeczek dżem? To nie był przypadek, ponieważ to właśnie spółgłoska „Dż, dż” była bohaterką i tematem głównym zajęć. Celem lekcji było przybliżenie Rodzicom metod i form pracy z uczniami, obserwacja dziecka na tle grupy, a także śledzenie postępów dydaktyczno – wychowawczych. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pod czujnym okiem wychowawcy wykonywali powierzone im zadania. W czasie zajęć panowała serdeczna i życzliwa atmosfera.

               

              26 maj to Dzień Matki, dlatego na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę pt.  „Jesteś Mamo skarbem mym”, złożyły swoim Mamom życzenia i wręczyły samodzielnie przygotowane laurki i drobne upominki. Dzieci w swoje przedstawienie włożyły dużo serca, wywołując łzy wzruszenia u zaproszonych gości. Było nam bardzo miło, że do naszej klasy zawitała również Pani Dyrektor Marzena Majcher. Wszyscy wspólnie zjedliśmy pyszne babeczki z dżemem i cieszyliśmy się z naszego spotkania.

               

              Bardzo dziękuję obecnym na zajęciach Mamom, dzieci z pewnością dobrze zapamiętają głoskę dż”, gdyż poznawały ją na lekcji w obecności wspaniałych gości i to na dodatek w Dniu Matki.

              G.L.

               

               

            • Wizyta w Izbie Edukacji Leśnej przy Szkółce Leśnej w Okalicach Nadleśnictwa Cewice. 

            • W maju odbyły się dwie wycieczki do Izby Edukacji Leśnej przy szkółce Leśnej Okalice. Jako pierwsi Izbę Edukacji Leśnej, w poniedziałek 8 maja, odwiedzili uczniowie klasy II, III oraz IV wraz z opiekunami. Pierwszym punktem wizyty w szkółce był udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa w Cewicach- p. Karolinę Wojtowicz. Pani Karolina przygotowała zajęcia pt.  „Woda - jej rola i znaczenie” oraz przeprowadziła z dziećmi doświadczenia dotyczące wody. Dzieciom najbardziej podobało się doświadczenie pt. “Wędrująca woda” wyjaśniające przenikanie wody przez kapilary w roślinach. Uczniowie byli ogromnie zafascynowani i zainteresowani tym, co obserwowali. Kolejnym etapem odwiedzin był spacer po szkółce leśnej, podczas którego dzieci zobaczyły plantację sadzonek drzew. Dowiedziały się na czym polega praca w szkółce, poznały różne gatunki drzew uprawianych na plantacji oraz poznały ciekawostki związane z drzewami. Ostatnim etapem było ognisko oraz pieczenie pysznych kiełbasek.  Na koniec uczniowie oraz opiekunowie otrzymali od p. Karoliny pamiątkowe drewniane medale i oczywiście nie zapomniano o wspólnym pamiątkowym zdjęciu.  

              Natomiast 22 maja nasi najmłodsi uczniowie klasy 0 i I oraz przedszkolaki wybrali się wraz z wychowawcami śladami starszych kolegów do Izby Edukacji Leśnej przy Szkółce Leśnej Okalice. Zajęcia przygotowane przez p. Karolinę w sali edukacyjnej wprowadziły dzieci w fascynujący świat przyrody. Pan Mariusz, Leśniczy - Szkółkarz, pracownik Nadleśnictwa Cewice opiekujący się szkółką, przygotował żywą lekcję przyrody. Zabrał dzieci na plantację sadzonek drzew iglastych i liściastych. Uczniowie mogli, tam zobaczyć pracę osób zatrudnionych do uprawy i pielęgnacji roślin, mogli także dotknąć sadzonek. Na terenie w/w placówki było przygotowane miejsce do zabaw sprawnościowych o tematyce przyrodniczej. Podczas wycieczki dzieci piekły kiełbaski, częstowały się arbuzem i łakociami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz upominku od nadleśniczego w postaci opaski odblaskowej. Na zakończenie P. Mariusz zaprowadził nas nad jezioro, które znajduje się tuż przy szkółce i pokazał uczniom miejsce, w którym jest pompowana woda służąca do podlewania sadzonek. Pogoda była sprzyjająca, a dzieci zadowolone z uczestnictwa w żywej lekcji przyrody. 

               

              I.K 

            • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            • Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              04 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w  Lini odbyły się Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział drużyny: z Lini, Niepoczołowic, Pobłocia, Kętrzyna i ze Strzepcza.
              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych:

              W pierwszej grupie wiekowej (rocznik 2011 i młodsi)wystąpili: Marta Leyk, Zofia Laskowska, Ksawery Laskowski, Karol Laskowski i zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Marta Leyk indywidualnie zajęła III miejsce.

              W drugiej grupie wiekowej (rocznik 2010 i starsi)wystąpili: Katarzyna Kożyczkowska, Daria Marcińska, Kacper Derkowski i zajęli II miejsce w klasyfikacji drużynowej, zaś Daria Marcińska zajęła indywidualnie I miejsce.

              Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

              J.S.

            • Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

            • Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              W marcu zostały przeprowadzone szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

              Turniej był rozgrywany w 2 grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych rocznik 2011 i młodsi, grupa II – pozostali uczniowie.

              Uczestnicy turnieju musieli wykonać następujące zadania:

              -rozwiązać test wiedzy ogólnej z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test

               kolejności przejazdu na skrzyżowaniach,

              -przepisowo pokonać trasę przejazdu na torze przeszkód,

              -wykazać się umiejętnością poruszania się na rowerze w miasteczku ruchu drogowego,

              -udzielić pomocy w odegranych przez pozorantów scenkach z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
              W wyniku szkolnych rywalizacji uczniowie zajęli indywidualnie miejsca:

              I grupa wiekowa:

              1. miejsce - Ksawery Laskowski
              2. miejsce- Marta Leyk, Karol Laskowski
              3. miejsce- Zofia Laskowska

              II grupa wiekowa:

              1. miejsce- Katarzyna Kożyczkowska, Daria Marcińska i Kacper Derkowski,
              2. miejsce- Magda Derkowska, Sebastian Klinkosz
              3. miejsce- Karolina Derkowska
            • Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

            • Eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”

               

              13 maja br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się 52 edycja Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” 2023r. – eliminacje powiatowe. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: dr Eugeniusz Pryczkowski – przewodniczący, Jadwiga Hewelt oraz Robert Groth.

              Uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Oliwia Stenka w kategorii klas IV-VI, a Katarzyna Kożyczkowska w kategorii klas VII-VII. Serdecznie gratulujemy !

              J.S.

            • SZKOLNY  KONKURS  WIEDZY  O  NAJBLIŻSZYM  ŚRODOWISKU  SPOŁECZNO - PRZYRODNICZYM

            • Dnia 27 kwietnia 2023r. przedstawiciele uczniów klas I-III wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Najbliższym Środowisku Społeczno – Przyrodniczym.

              Celem konkursu jest popularyzacja i rozszerzanie wiedzy o najbliższym środowisku, jego ochronie, kształtowanie i podnoszenie świadomości oraz wrażliwości społeczno - przyrodniczej.

              Zadaniem dzieci było pisemne wykazanie się wiedzą o najbliższym środowisku. Uczniowie kończyli rozpoczęte zdania, podkreślali właściwe odpowiedzi, uzupełniali luki w zdaniach oraz samodzielnie udzielali odpowiedzi na pytania.

              Najwięcej punktów zdobyli: w klasie I – Adrian Barzowski, w klasie II – Weronika Bryla, w klasie III – Amelia Koss.

              Miejsca drugie:

              Paulina Derkowska kl. I

              Franciszek Sikora i Martyna Laskowska kl. II 

              Paulina Herbasz. kl. III

              Miejsca trzecie:

              Monika Leyk i Michał Leyk kl. I

              Natalia Leyk i Zuzanna Stenka kl. II

              Natalia Bryla kl. III

              W klasie II do konkursu zgłosiło się aż ośmioro uczniów i w celu wyłonienia uczniów do etapu szkolnego odbyły się eliminacje klasowe, w których wzięli udział: Agata Sikora, Marcel Laskowski, Maksymilian Marciński. Cała ósemka była bardzo dobrze przygotowana, a różnice punktowe minimalne.

              Warto dodać, że wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Dziękuję Wam za udział, a Paniom wychowawczyniom - za przygotowanie uczniów do konkursu.

              Konkurs przygotowała i przeprowadziła Jadwiga Iglińska.

              J. I.

               

               

            • GMINNY KONKURS RECYATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

            • GMINNY KONKURS RECYATORSKI PROZY I POEZJI POLSKIEJ

               

              19 maja br. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas I- VIII oraz dwoje dzieci z oddziału zerowego. Opiekę nad uczniami sprawowała p. Teresa Ryngwelska- Krause.

               

              Konkurs otworzyła dyrektor GDK p. Krystyna Hajbowicz, która przedstawiła konkursowe jury (p. Zofia Cierocka, p. Jadwiga Sommer i p. Magdalena Downar- Zapolska) i powitała wszystkich uczestników. Następnie głos zabrała wójt naszej gminy p. Bogusława Engelbrecht, która podkreśliła, że jest bardzo dumna, że w gminie Linia mamy tak dużo wspaniałych recytatorów, którzy zakwalifikowali się do konkursu. W oficjalnym otwarciu uczestniczył także wiceprzewodniczący Rady Gminy Linia p. Mirosław Ellwart.  

               

              Po części oficjalnej rozpoczęły się zmagania konkursowe w poszczególnych kategoriach wiekowych, W najmłodszej kategorii dzieci przedszkolnych i klasy 0, z naszej szkoły wystąpiła Laura Laskowska i Dominka Marcińska., Dziewczynki nie uplasowały się na podium, ale ich występ był udany i należą się im duże brawa za debiut sceniczny. W kategorii klas I- III wystąpiła Elena Lejkowska, Martyna Laskowska i Amelia Koss, w kategorii klas IV- VI Zofia Laskowska, Marta Lejk i Magdalena Derkowska zaś Katarzyna Kożyczkowska, Oliwier Derkowski i Karolina Derkowska w kategorii klas VII- VIII. Występy naszych uczniów stały na bardzo wysokim poziomie, konkurencja była ogromna, niemniej piątkowy występ w konkursie możemy zaliczyć do niezwykle udanych, gdyż nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca trzech kategoriach wiekowych:

               

              Amelia Koss z kl. III zajęła I miejsce w kategorii klas I- III, Zofia Laskowska z kl. V w kategorii klas IV- VI, zaś Katarzyna Kożyczowska zwyciężyła w najstarszej kategorii kl. VII- VIII. Do naszej szkoły powędrowały też dwa wyróżnienia, które zdobyły: Marta Leyk z kl. V oraz Magdalena Derkowska z kl. VI.  

               

              Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w konkursie, gdyż godnie reprezentowali naszą szkołę.  

               

              T. R.- K.