Powitanie wiosny
Maria Konopnicka
Leci pliszkaspod kamyczka:- Ja się macie dzieci!
Już przybyławiosna miła,już słoneczko świeci!
Poszły rzeki wświat daleki,płyną het - do morza;
A ja śpiewam,a ja lecę,gdzie ta ranna zorza!
Maria Konopnicka
Leci pliszkaspod kamyczka:- Ja się macie dzieci!
Już przybyławiosna miła,już słoneczko świeci!
Poszły rzeki wświat daleki,płyną het - do morza;
A ja śpiewam,a ja lecę,gdzie ta ranna zorza!
"Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."Fiodor Dostojewski
Na co dzień współpracuję z Państwa dzieckiem na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych. Pomagam w przezwyciężeniu kłopotów w opanowaniu konkretnych umiejętności i przyswojeniu danej wiedzy. W tym utrudnionym dla nas wszystkim czasie chcę zaoferować Państwu swoją pomoc. Jednak zanim, chciałabym wnieść w Państwa dzień trochę uśmiechu, w obliczu wydarzeń, które często sprawiają, że potrzebujemy więcej energii i mobilizacji do działania, proszę o odsłuchanie krótkiej wypowiedzi dzieci, bo to właśnie one nadają naszemu rodzicielskiemu życiu wiele radości, warto wiec posłuchać co one same sądzą o byciu dzieckiem: https://www.youtube.com/watch?v=SLAXL1s4j7Q
Jak miałaby wyglądać moja współpraca z dziećmi jak i z Państwem?
https://www.youtube.com/watch?v=M5iV5pNkVB8
https://www.youtube.com/watch?v=Aa6UVcSJjG8
- https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/11/zabawy-dla-dzieci-w-domu/
Rodzicu nie jesteś sam! Zachęcam do kontaktu poprzez e-dziennik librus, e-mail: monika.milewczyk@wp.pl, jak również znajdą mnie Państwo na aplikacji Messenger.
„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”Benjamin Franklin
Monika Milewczyk, nauczyciel terapii pedagogicznej
Drodzy Rodzice!
Śledząc bieżące informacje oraz doniesienia płynące z massmediów na temat pandemii koronawirusa i jej konsekwencji, chciałabym Państwa wesprzeć różnymi poradami, które na bieżąco będę starała się aktualizować.
Dzisiaj przesyłam Państwu ciekawe nagranie oraz artykuł mający na celu wsparcie emocjonalne dla dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w tym trudny okresie.
-WSPARCIE EMOCJONALNE DLA DZIECI - NAGRANIE
https://bycblizej.pl/2020/03/14/koronawirus-emocjonalne-wsparcie-dla-dzieci/
-JAK WSPIERAĆ DZIECI W OKRESIE PANDEMII?
https://psychoterapia.plus/jak-wspierac-dzieci-w-okresie-pandemii-koronawirusa/
Przypominam, iż w godzinach konsultacji pedagogicznych poniedziałek- piątek 14.00-16.00 jestem do Państwa dyspozycji. Służę pomocą i wsparciem.
Pozdrawiam, B. Stanecka - pedagog kontakt przez dziennik elektroniczny
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Opiekunowie,
wiemy, jak dużym wyzwaniem jest dla Was wszystkich zamknięcie szkół i przedszkoli na czas zagrożenia epidemicznego. Naukę i zabawę zaplanowaną na czas szkolny i przedszkolny realizujecie dziś razem w domu, pośród najbliższych. Pamiętajcie o odpoczynku i relaksie,
tak ważnym dla wzmocnienia odporności psychicznej i fizycznej.
Drodzy Uczniowie, wierzymy w Waszą nieustającą pomysłowość, aktywność i kreatywność. Proponujemy Wam dziś połączenie nauki z zabawą i zapraszamy do akcji konkursowej „Siostro, Bracie – zostań w chacie”.
Podzielcie się z nami swoimi pomysłami. Wybierzcie taką formę ekspresji, w jakiej czujecie się najlepiej i weźcie udział w jednym z konkursów akcji „Siostro, Bracie – zostań w chacie!”.
Możecie wybrać dowolną formę: plakat, zdjęcie, pracę plastyczną, film, sleevface i in.
Szczegóły znajdziecie na stronie: http://pbw.gda.pl/siostro-bracie-zostan-w-chacie/
i naszym FB https://www.facebook.com/pbwGdansk/
Nagrody czekają - zapraszamy!
Nauczyciele bibliotekarze bibliotek pedagogicznych województwa pomorskiego
WAŻNE- NOWA ZAKŁADKA POWYŻEJ W MENU GŁÓWNYM "ZDALNE NAUCZANIE"
UWAGA!!!
NOWA ZAKŁADKA DO ZDALNEGO NAUCZANIA!!!!
ZNAJDUJĄ SIĘ TAM WSZYTSKIE LEKCJE.
Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna i Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniają materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z j. polskiego, matematyki oraz j. angielskiego.
Zdecydowaliśmy, że mimo trudnej organizacyjnie sytuacji przeprowadzimy próbę egzaminu ósmoklasisty w dn. 30 marzec do 1 kwietnia 2020 r.
Instrukcję przeprowadzenia egzaminu w tej sytuacji otrzymali wszyscy ósmoklasiści na podane adresy mailowe oraz znajduje się ona także na stronie internetowej szkoły w zakładce zdalne nauczanie - lekcje w planie pracy na poszczególne dni.
Prosimy o zapoznanie się z instrukcją i pomoc swoim dzieciom w technicznych trudnościach.
Zadbajcie Rodzice o zapewnienie im spokojnego miejsca na czas egzaminu.
By próbny egzamin miał sens, proszę porozmawiać z dziećmi o samodzielnym rozwiązywaniu zadań z arkusza. Nauczyciele sprawdzą nadesłane zdjęcia odpowiedzi i przygotują dla dzieci informację zwrotną.
Poniżej link do Informacji dyrektora CKE z 26 marca 2020 r. dotyczącej próbnego egzaminu ósmoklasisty.
https://www.cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20200324%20Pr%C3%B3ba%20E8.pdf
Z poważaniem
Marzena Majcher
Pamiętaj, że pozytywne strony Internetu przeważają nad jego negatywnymi stronami. Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, jak również źródłem rozrywki:
Najważniejsze aby mówić dzieciom prawdę o Internecie. Nie chodzi o budowanie siatki zakazów,
ale o obustronne zrozumienie tematu. Pamiętajmy by nauczyć dziecko właściwej reakcji
na szkodliwe treści. A także uzmysłowić konsekwencje ryzykownych zachowań.
Jest to czas pełen wyzwań dla wszystkich członków rodziny. W szczególności dla rodziców, którzy muszą pogodzić pracę własną, z obowiązkami domowymi i z nauką zdalną swoich dzieci.
Oto kilka sposobów, które pomogą nam zmotywować „domowych uczniów” do nauki.
Mama i psycholog: Michalina Janneck
Kształcenie na odległość
Drodzy Uczniowie,
od 25.03.2020r. rozpoczynamy normalną pracę tylko w innej formie. Oznacza to, że od tego momentu będziemy realizować nowe treści zawarte w podstawie programowej i będziecie oceniani, a oceny te będą miały wpływ na ocenę roczną. To oznacza również, że realizacja zadań ze wszystkich przedmiotów jest OBOWIĄZKOWA.
Na stronie internetowej szkoły umieścimy plan pracy, który będziecie realizowali w danym dniu między godziną 8.00 a 15.00.
To oznacza, że musicie być gotowi do pracy od 8.00 do 15.00, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że często musicie dzielić się komputerem ze swoim rodzeństwem, więc czas przeznaczony na pracę musi być dopasowany do różnych sytuacji w Waszym domu.
Nauczyciel danego przedmiotu będzie się z Wami komunikować za pomocą WIADOMOŚCI w e-dzienniku lub komunikatorów. Każdorazowo nauczyciel określi zakres materiału, poda wskazówki, wyjaśnienia i odwołania do innych materiałów umieszczonych w internecie (jeśli będzie taka potrzeba).
Nauczyciel każdorazowo określi termin realizacji pracy i sposoby jej oceniania (może być to praca na ocenę lub na informację zwrotną) oraz wskaże sposób poprawy oceny - jeśli o to poprosisz. Ważne jest to, że w każdym dniu musicie wykazać się aktywnością w zakresie danego przedmiotu – dowodem aktywności może być odebranie przez Was wiadomości w dzienniku, wysłanie odpowiedzi/informacji nauczycielowi.
Nie denerwujcie się, na początku będziemy razem uczyć się pracy według nowych zasad.
Pamiętajcie, że jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możecie napisać do swojego nauczyciela lub wychowawcy.
Kształcenie na odległość
Szanowni Rodzice,
w związku ze stanem epidemicznym wprowadzonym w Polsce musieliśmy system naszej pracy dostosować do aktualnej sytuacji i obowiązującego prawa.
Bardzo dziękujemy za dotychczasowy wysiłek podjęty na rzecz dobra dzieci. Nadal jednak potrzebujemy Państwa pomocy – postaramy się tak zorganizować pracę, żebyśmy od 25.03.2020r. mogli kontynuować realizację podstawy programowej.
Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce E-Lekcje.
Realizacja podstawy programowej ściśle wiąże się z koniecznością oceniania umiejętności oraz postępów uczniów. Dla uczniów utworzony został PLAN PRACY celem równomiernego obciążenia uczniów
w poszczególnych dniach tygodnia i zróżnicowania zajęć w każdym dniu Nauczyciele określonych przedmiotów będą kontaktować się z uczniami zgodnie z tym dziennym planem w godzinach konsultacji, który będzie osobnym dokumentem na stronie internetowej szkoły.
Każdorazowo na stronie szkoły nauczyciel określi zakres materiału, poda wskazówki, wyjaśnienia
i odwołania do innych materiałów umieszczonych w intrenecie (jeśli będzie taka potrzeba). Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej będą informować rodziców.
Część lekcji będzie odbywać się za pomocą komunikatora DISKORD, za pomocą, którego uczniowie kl. V-VIII już pracują.
Nauczyciel każdorazowo określi termin realizacji pracy i sposoby jej oceniania (może być to praca na ocenę lub na informację zwrotną) oraz wskaże sposób poprawy oceny - jeśli uczeń lub rodzic o to poprosi.
Każdy uczeń musi w danym dniu wykazać aktywność w zakresie danego przedmiotu – dowodem aktywności może być odebranie przez ucznia wiadomości, wysłanie odpowiedzi/informacji nauczycielowi.
Chodzi o aktywność ucznia, a nie sposób wykonania zadania, bo za tę czynność uczeń może otrzyma ocenę. Zależy nam na tym, żeby uczniowie pracowali systematycznie i żeby Państwo mieli wgląd za pośrednictwem w jaki sposób dziecko angażuje się w naukę - czy uczestniczy w e-nauczaniu. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że część uczniów nie pracuje systematycznie.
W przypadku ograniczeń komunikacyjnych związanych ze sprzętem lub dostępem do internetu – rodzic ma obowiązek zgłosić ten fakt natychmiast wychowawcy – dla każdego takiego ucznia zostanie przygotowany pakiet edukacyjny do odebrania w sekretariacie szkoły w ustalonym przez wychowawcę czasie i trybie.
Nauczyciel będzie informował uczniów i ich rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach za pośrednictwem DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO w zakładce oceny.
Szanowni Rodzice!
Ostatnie dni pokazały, że wszyscy rozumiemy powagę sytuacji.
Liczymy na współpracę całej społeczności szkolnej w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
24 marca (wtorek) w budynku szkoły (główne wejście)
w godz. 8.00-14.00
można odebrać podręcznik i ćwiczenia do j. angielskiego oraz ćwiczenia z religii.
Proszę o zachowanie zasad bezpieczeństwa:
Gminny Dom Kultury w Lini zaprasza uczniów do udziału w konkursie ekologicznym, mającym na celu kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej czy nagłośnienie problemu odpowiedniej segregacji odpadów.
Prace powinny zawierać treści ekologiczne ukazujące prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np. segregację odpadów, recykling, odnawialne źródła energii, ekologiczne postawy mieszkańców, piękno przyrody danej miejscowości, z której pochodzi uczeń, efekty zmian w systemie gospodarki komunalnej, pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Linia.
Konkurs rozegrany zostanie w czterech kategoriach:
Kategoria I – Kategoria plastyczna – PRACA PLASTYCZNA w formacie A4 (wykonana dowolną techniką, z wykorzystaniem materiałów naturalnych, surowców wtórnych związana z ochroną środowiska i segregacją odpadów).
Kategoria II –Kategoria plastyczno-techniczna – EKOZABAWKA (wykonana w dowolnej technice z wykorzystaniem surowców wtórnych. Liczy się wyobraźnia, ciekawy pomysł oraz styl wykonania. Celem jest zwrócenie uwagi dzieci na możliwość wykorzystania surowców wtórnych i dania im drugiego życia).
Kategoria III – Kategoria plastyczno-techniczna – PLAKAT w formacie A3 lub A2 (wykonana w technice dowolnej, przedstawiająca miejscowość, z której wywodzi się uczeń. Celem jest ukazanie na pracy wszystkich możliwości zastosowania odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska).
Kategoria IV – Kategoria techniczno-plastyczna EKO-KOMIKS w formacie A5 składający się z co najmniej 6 stron, przedstawiający problemy ochrony środowiska naturalnego i propagujący wzorce działań ekologicznych na terenie gminy i we własnym domu.
Czas i miejsce składania przygotowanych prac zostanie podany w późniejszym terminie.
Regulamin konkursu dostępny poniżej.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE!!!
CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!!!
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną zwracam się z prośbą o kontynuowanie ćwiczeń i zabaw logopedycznych w domu. Niech to będzie utrwalanie zdobytych już umiejętności podczas zajęć.
Do pracy wykorzystajmy zeszyt prowadzony przez dzieci – nasz „mini podręcznik”. Dzieci wiedzą z czym mają problem i jak pracują podczas zajęć z logopedą. Zachęcam wracać do przerabianych wcześniej ćwiczeń z zeszytu każdego dnia, poświęcając chociaż 10 minut dziennie.
Zawsze na początek - zabawy oddechowe (wdech nosem – wydech ustami). Można do tego wykorzystać papierki, wiatraczki, rurki, piłeczki pingpongowe, świece, bańki, baloniki… . Następnie krótka gimnastyka buzi i języka oraz ćwiczenia właściwe. Najlepiej usiąść przed lustrem, albo naprzeciw siebie – aby dziecko obserwowało twarz i usta poprawnie mówiącej osoby (rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa). Następnie należy powtarzać materiał językowy z zeszytu: wyrazy, pary wyrazów, zdania, wierszyki, rymowanki, piosenki z ćwiczonymi głoskami. Wymowa ma być staranna, buzia musi się ruszać i otwierać! Można też ćwiczyć poprawną wymowę podczas czytania tekstów, wierszy zadanych przez wychowawcę, a także podczas wspólnych zabaw i gier, czytania bajek, opowiadań oraz wypowiadania się na temat czytanych tekstów.
Nie możemy teraz przerywać terapii, musimy ją systematycznie kontynuować. Wówczas ma ona sens, a wkrótce zauważymy jej efekty.
W przeciwnym razie dzieci zapomną o „naszych umowach” – zasadach poprawnej wymowy i bez utrwalania zdobytych umiejętności, wrócą do poprzednich, złych nawyków.
Zainteresowanych Rodziców odsyłam na stronę internetową do zakładki „Logopeda”. Znajdziecie tam Państwo informacje dotyczące wymowy dzieci. W przypadku pytań proszę o kontakt przez pocztę w dzienniku elektronicznym.
Logopeda – Jadwiga Iglińska
Szanowni Państwo
Pragnę przypomnieć Rodzicom dzieci ubezpieczonych w ramach polis grupowych NNW w Compensie, że w zakresie jest Klauzula nr 11 – bezpieczne dziecko w sieci czyli pomoc oparta o sieć serwisu informatycznego iMe.
Dwa razy w ciągu okresu ubezpieczenia (czyli do 31.08.2020 r.) można zadzwonić na nr 22 244 22 20 i poprosić o pomoc specjalisty w przypadku problemów z oprogramowaniem komputera, laptopa, tableta.
Może to być przydatne przy okazji pomocy opiekunom w konfiguracji urządzeń w celu sprawnej komunikacji zbiorowej z uczniami.
UWAGA: Smartfony nie są objęte usługą. – patrz definicja „urządzenia”
Poniżej treść klauzuli, która znajduje się na 16 str. OWU NNW typ 184 Compensy:
1) APLIKACJA – oprogramowanie komputerowe udostępnione przez serwis informatyczny iMe, przeznaczone do instalacji na urządzeniu
należącym do Ubezpieczonego, które pozwala na bezpieczne, zdalne połączenie się przez Inżynierów iMe z urządzeniami i która jest instalowana na urządzeniach,
w których możliwa jest realizacja zdalnego wsparcia informatycznego;
2) URZĄDZENIE – nieuszkodzony i używany zgodnie z przeznaczeniem:
a) sprzęt komputerowy, to jest stacjonarna stacja komputerowa lub notebook;
b) tablet podłączony pod sprzęt komputerowy.
§ 3. ZAKRES UBEZPIECZENIA I WYPŁATA ŚWIADCZENIA
1. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty udzielenia Ubezpieczonemu pomocy informatycznej, opartej o sieć serwisu informatycznego iMe,
polegającej na:
a) weryfikacji odwiedzanych przez dziecko stron internetowych;
b) ustawieniu kontroli rodzicielskiej na popularnych przeglądarkach internetowych;
c) blokadzie wybranych przez rodzica lub opiekuna stron internetowych (np. facebook) – dostęp tylko po elektronicznym wyrażeniu zgodny przez rodzica;
d) stworzeniu osobnego konta z ograniczonymi uprawnieniami systemowymi;
e) skanowaniu antywirusowym i maleware;
f) weryfikacji nielegalnego oprogramowania i usunięciu go na życzenie rodzica lub opiekuna;
g) zdalnej pomocy w odzyskaniu utraconego konta na portalu społecznościowym;
h) zdalnej pomocy w odzyskaniu skrzynki mailowej;
i) zdalnej pomocy w otwarciu podejrzanego załącznika;
j) udzieleniu informacji o możliwości zablokowania telefonu oraz karty SIM.
2. Pomoc informatyczna:
1) dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu;
2) przysługuje 2 razy w okresie ubezpieczenia.
3. Warunkiem zdalnego wykonania pomocy informatycznej jest zgoda opiekuna prawnego Ubezpieczonego na:
1) zainstalowanie w urządzeniu aplikacji;
2) zdalne wykonanie pomocy informatycznej poprzez akceptację komunikatu wyświetlonego na monitorze urządzenia.
4. W przypadku braku zgody Ubezpieczonego lub braku technicznych możliwości zdalnego wykonania pomocy, usługa będzie polegała na
telefonicznym wsparciu informatycznym.
Gdybym mógł być jeszcze jakoś pomocny – proszę o kontakt
Arkadiusz Kamiński
Pośrednictwo Ubezpieczeniowo-Finansowe
tel. (+48) 694-49-49-53
e-mail: akaminski@ubezpieczenia-gda.pl
www.ubezpieczenia-gda.pl
Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy,Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku.
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie gmin województwa pomorskiego profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występujących w gospodarstwach rolnych .
Dzieci i młodzież wykonują prace plastyczne przedstawiające zagrożenia wypadkowe występujące podczas prac w polu i zagrodzie. Technika wykonania prac jest dowolna , np. malarstwo, grafika, collage itp. Wielkość pracy maksymalnie do wielkości formatu A1, wykonana samodzielnie. Każdą pracę należy podpisać odpowiednio: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz nazwę i adres szkoły, jak i dołączyć kartę zgłoszenia.
Konkurs będzie prowadzony w trzech kategoriach:
- I kategoria – klasy I-III szkoły podstawowej,
- II kategoria – klasy IV-VI szkoły podstawowej,
- III kategoria - klasy VII-VIII szkoły podstawowej.
Prace konkursowe należy dostarczyć do wychowawców, nie później jak do 20 kwietnia. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie konkursu szczebla gminnego zaplanowano na 29 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
Prosimy o śledzenie ewentualnych zmian dotyczących terminów dostarczania prac.
Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia znajdują się w plikach poniżej.
Serdecznie zachęcamy do udziału!
Powered by aSc EduPage